Haber 7

TRT’den stratejik hamle: TRT Deutsch yayına başlıyor

TRT Arabic ve TRT World kanalları ile Türkiye’nin sesini dünyaya duyuran TRT'nin, şimdi de Almanca haber platformu yayın hayatına başlıyor.
GİRİŞ 26.10.2019 21:24 MEDYA
Metin Boyutu
TRT’den stratejik hamle: TRT Deutsch yayına başlıyor

ürkiye'nin sesini dünyaya duyurmak adına çalışmalarına tüm hızla devam eden ve TRT Arabic ile TRT World kanallarıyla büyük başarı elde eden TRT, şimdi de Almanca yayın hayatına başlıyor.

 

 

TRT, Türkiye'nin sesini dünyaya duyurmaya devam ediyor

Türkiye'yi, dünyaya doğru bir şekilde tanıtmak adına çalışmalarına hız kesmeden devam eden TRT, Almanya'da TRT Deutsch haber platformuyla yayın hayatına başlıyor.

"TRT Deutsch çok yakında yayın hayatına başlıyor"

Haberi, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden duyurdu. Eren'in paylaşımında, "Almanca haber platformumuz TRT Deutsch çok yakında yayın hayatına başlıyor. TRT ailemizin en yeni ferdine başarılar diliyorum" ifadeleri yer aldı.

 

 

Yorumlar

8
 • ilke onur

  2 hafta önce Şikayet Et TRT, İngilizce, Arapça, Kürtçe ve yayın hayatına başlayacak olan Almanca dışında, yıllardır, trtvotworld aracılığı ile de Türkiye'nin Sesini, 38 farklı dilde dünyaya duyuruyor.
 • Abdullah

  2 hafta önce Şikayet Et Çok faydalı. Diger birçok dilde de yayın yapılması gerek.
  • ilke onur

   2 hafta önce Şikayet Et trtvotworld 38 farklı dilde web sayfası. Ziyaretlerinizi bekliyoruz.
 • Sinan

  2 hafta önce Şikayet Et Türkiye'deki çoğu genç Alman medyasının son derece tarafsız olduğunu sanıyor. Ama bilmiyorlar ki Alman medyası üzerinde çok sert bir oto sansür var. Almanya'da yaygın medyada Alman hükumetinin istemediği bir şeyi yazamazsınız. Bu nedenle TRT Deutsch Almanları aydınlatmak için çok faydalı olacaktır. Umarım bu sadece bir internet platformu olarak kalmaz. Televizyon yayını da yapar ve Almanya'da herkesin kullandığı Astra uydusundan da yayın yapar. Hayırlı olsun.
  Toplam beğeni
 • yorumsuz

  2 hafta önce Şikayet Et harika
  Toplam beğeni
 • NuR76

  2 hafta önce Şikayet Et 43 yildir Almanyadayim yardimimiz dokunursa seve seve !
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.