Haber 7

Müge Anlı'ın tepkisi ağır oldu: Kendisini topa tutanlara isyan etti...

Müge Anlı, sunuculuğunu üstlendiği programda telefon ile bağlanan bir kadını Zazaca konuşmasından ötürü canlı yayından alması büyük tepkilere neden olmuştu. Bilhassa sosyal medya platformunda konuya yönelik sert eleştiriler çığ gibi büyürken, Müge Anlı geri adım atmayarak özür dilemeyeceğini üzerine basa basa vurguladı.
GİRİŞ 02.11.2019 09:59 MEDYA
Metin Boyutu
Müge Anlı'ın tepkisi ağır oldu: Kendisini topa tutanlara isyan etti...

ATV ekranlarında uzun yıllardır yayın maratonunu sürdüren Tatlı Sert programının sunucusu Müge Anlı, program esnasında yaptığı davranıştan ötürü kamuoyunun eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Müge Anlı ile Tatlı Sert programına telefon ile bağlanan bir kadının Zazaca konuşması üzerine sunucunun canlı yayından alması sonucunda sosyal medya platformu aracılığıyla çok geçmeden isyan bayrakları kaldırılmıştı.

 

 

Zazaca konuşan kadının canlı yayın esnasında sansüre uğramasının ardından Twitter üzerinden kullanıcılar tarafından tepkiler ağır bir şekilde dile getirilerek 'Zazalardan Özür Dile' adı altında etiket açılması ortamı giderek hararetlendirdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz da Müge Anlı'nın programda uyguladığı sansüre şiddetle karşı çıkarak 'özür dile çağrısı' gerçekleştirmişti. Müge Anlı ise anlaşılmayan bir dille konuşmasından ötürü canlı yayından aldığı Zaza kadından özür dilemeyeceğinin özellikle altını çizerek son noktayı koydu.

müge anlı

 

 

Sunucu Müge Anlı, ‘Özür dile' diyorlar, ben özür dilemem! Neden dilemem biliyor musunuz; çünkü bir şey söylemedim. Benim Zazalara karşı bir şey söylemem bir kenara söyletmem de zaten.’ şeklinde ifadelere yer vererek kendisini savundu.

Kendisi hakkında yapılan ardı arkası kesilmeyen sert eleştiriler karşısında izleyicilerin empati yapmaları gerektiğini ve yardım etmekten başka hiçbir amaç gütmediğini vurgulayan Müge Anlı; "Keşke ben bu dili bilseydim ama bu durumun benimle de alakası yok, Yukarıda rejinin bilmesi lazım ama burası Birleşmiş Milletler değil. Burada her dilden tercüman yok yani. Keşke böyle bir imkanımız olsaydı. Bu Zazacaya karşı yapılmış bir şey değil. Biz Türkçe yayın yapıyoruz. Önceden planlanmış bir şey olsaydı yine tercüman tutardık. Yarın bir gün bir şey söylese, kurumlarımız hakkında olumsuz konuşsa bu sefer de "Böyle konuşturttunuz" diyeceksiniz. Ne yapabilirim? Siz kendinizi benim yerime koyun. Empati denilen şey budur yani. Şu insanlara yardım etmekten başka ne gibi bir gayemiz var?" sözlerini kaydetti.

Yorumlar

101
 • Mehmet Erşan

  1 hafta önce Şikayet Et Ben konuyu bilmiyordum yeni öğrendim ve Müge Anlı'nın haklı olduğuna karar verdim. Tercüman yoksa ne yapsın, küfür etse, ülkemize laf söylese daha kötü.
  Toplam beğeni
 • mir oguz

  1 hafta önce Şikayet Et seni vandaki erciş depremine verdigin tepkiden dolayı asla affetmedik kafatası milliyetçisi müge hanım
  Toplam beğeni
 • Cengo

  1 hafta önce Şikayet Et Bunlar boş işler kimseye faydası yok..
  Toplam beğeni
  • Sen

   1 hafta önce Şikayet Et Sus
   Toplam beğeni
 • Abdi

  1 hafta önce Şikayet Et Her dil bir insandır. En azından nezaketen işi tatlıya bağlayabilirdi. Yok müge omurgalıymış yok taviz vermedi. Zaza ve kürtler 20 milyon nüfusa sahipler türkiyede. Azınlık değiller. Almanyada biz türkler azınlık olduğumuz halde almanca bilmeyen bir türk kadın alman kanalına tercüman vasıtasıyla bağlanıyor.
  Toplam beğeni
  • Ah Abdi Ah

   1 hafta önce Şikayet Et Sen gercekten Abdisin be kardesim, Yani müge anli BM de oldugu gibi her ülke vatandasi icin bir tercüman hazirda bulundursun diyorsun, yani 255 tercuman !!! Abdi Allah ailene kolayliklar ve çooook sabir versin diyorum.
   Toplam beğeni
  • Adem

   1 hafta önce Şikayet Et Kardeşim lafa geldimi bin yildir bu topraklarda yaşiyoruz demesini bilenler, kusura bakmasinlar ,,bin yildir Yaşadigin ülkenin ana dilini ne zaman ögrenmeyi düşünüyorsunuz. Amerikada ingilizce almanyada almanca vs ne kadar dogal ve normal ise türkiyede türkce konuşmaktan dogal ne olabilir
   Toplam beğeni
 • Muharrem

  1 hafta önce Şikayet Et Sen kimsin ki seni anlayacağız
  Toplam beğeni
  • halıcı

   1 hafta önce Şikayet Et muharrem kalabalık etme git ötede oyna
   Toplam beğeni
  • Sen sussss

   1 hafta önce Şikayet Et Müge ablana saygisizlik etmeye kalkma karsinda beni bulursun. Edepsiz seni. Müge ablan hakli. O Kadar.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.