Haber 7

Trump'ı kimse karşılamamıştı! İşte sebebi...

Belçika basınında yer alan haberlerde, NATO zirvesi için Brüksel'e giden ABD Başkanı Donald Trump'ın Belçika Milli Takımı'nın Dünya Kupası yarı final karşılaşması nedeniyle yönetim tarafından karşılanmadığı iddia edildi.
GİRİŞ 11.07.2018 16:24 MİLLİ TAKIMLAR
Metin Boyutu
Trump'ı kimse karşılamamıştı! İşte sebebi...

Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapılan NATO zirvesine katılan ABD Başkanı Donald Trump, dün akşam Brüksel'e ulaştı.

Ancak Trump'ı hiçbir üst düzey Belçikalı yetkili karşılamadı. ABD'nin Belçika Büyükelçisi Ronald Gidwitz ve ABD'nin NATO Daimi Temsilcisi Kay Bailey Hutchinson'ın yer aldığı karşılamada Dışişleri Bakanlığı Protokol Müdürü François Gusten de hazır bulundu.

 

 

Belçika basınında yer alan haberlerde, Belçikalı üst düzey yetkililerin Belçika Milli Takımı'nın Dünya Kupası yarı finalinde Fransa ile oynadığı karşılaşmayı izlemeye gittikleri için Trump'ı karşılamadıkları öne sürüldü.

Le Soir, Başbakan Michel'in maçı izlemek için Belçikalı yıldız futbolcu Eden Hazard'ın da yaşadığı Braine-le-Comte'ye gittiğini, Kral Philippe ve Dışişleri Bakanı Didier Reynders'in ise maçı tribünden takip ettiklerini yazdı.

Belçika, Trump'ın NATO zirvesi öncesinde savunma harcamalarını arttırmaları yönünde mektup yolladığı ülkelerden biriydi. Başbakan Charles Michel, Trump'ın yazdığı mektuptan çok etkilenmediğini söylemişti.

Yorumlar

1
 • bg turk

  7 ay önce Şikayet Et yalan, Avrupa (eskiler) ve Amerika birlestirik devletleri (yeniler) arasinda dorduncu dunya savasi yasaniyor , Turkiye de Amerikanin yaninda
  Toplam beğeni
  • yaman güler

   7 ay önce Şikayet Et Ayroca ne ?.
  • Adiga81

   7 ay önce Şikayet Et Yesinler birbirlerini köpek sürüsü. "Sen onları toplu sanırsın halbuki kalbleri dağınıktır, bu onların akl etmez bir kavm olmalarındandır." Haşr-14
  • Ahmet Y.

   7 ay önce Şikayet Et Türkiye artık kendi tarafında. Yok öyle eskisi gibi Amerika yanında Avrupa safında falan.
  • fikir

   7 ay önce Şikayet Et 3. dünya savaşını cebe attık galiba ayroca birleştirik ne ?
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.