ABD oraya havadan asker indirdi

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon, Suriye'de Rakka'ya bağlı Tabka yakınlarına paraşütle Amerikan askeri ve YPG'li teröristleri indirdi.

GİRİŞ 22.03.2017 17:10 GÜNCELLEME 22.03.2017 17:25 Ortadoğu
ABD oraya havadan asker indirdi
ABD oraya havadan asker indirdi

ABD önderliğindeki koalisyon güçlerinin, stratejik açıdan büyük öneme sahip, Rakka yakınlarındaki Tabka bölgesine havadan YPG teröristlerini ve ABD askerlerini indirdiği iddia edilmişti.

PENTAGON İDDİALARI DOĞRULADI

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Rakka'ya asker indirildiğine dair iddialara yanıt verdi. Açıklamada, ''Tabka yakınlarında Suriye Arap Koalisyonu'na havadan indirme ve ateş desteği verildi'' ifadeleri kullanıldı.

ETİKETLER

YORUMLAR 31 TÜMÜ
 • gazi 2 yıl önce Şikayet Et
  Terörist, terörist olduğunu kabul ediyor tamam..... ama, Abd nin ne olduğu meçhul, Teröristlerden daha tehlikeli bir terör topluluğu oldu abd...
  Cevapla
 • takoz 2 yıl önce Şikayet Et
  büyük melhame-i kübra nın tarafları toplanmaya devam ediyor... kafir batı ve yerel müttefikleri bir yanda... diğer yanda horasandan çıkmak üzere olan gerçek siyah sancaklı islam orduları olacak inşaAllah....
  Cevapla
 • Sena 2 yıl önce Şikayet Et
  ABD İngiltere,İsrail ,Rusya dörtlüsü. Diğer Avrupa ülkeleride yardımcıları.Ana kumanda İngiltere. Allah yardımcımız olsun.
  Cevapla
 • bulent 2 yıl önce Şikayet Et
  işi gücü şov paraşütlük ne var orada hala bakın ben terörle müxadele ediyorum dümeninde en büyük terör sensin abd
  Cevapla
 • can 2 yıl önce Şikayet Et
  bi cesaret gelmiş bunlara :)
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR