Fotoğrafları ilk kez yayınlandı

Amerika'nın, Rakka kenti yakınlarındaki Tabka Barajı’na, ABD askerleri ile YPG'lileri havadan helikopterle indirmasine ilişkin fotoğraflar ortaya çıktı.

GİRİŞ 23.03.2017 16:25 GÜNCELLEME 23.03.2017 16:29 Ortadoğu
Fotoğrafları ilk kez yayınlandı
Fotoğrafları ilk kez yayınlandı

Fotoğraflarda, tam techisatlı ABD askerleri ile terör örgütü YPG'liler görülüyor. Havadan asker indirmenin yaklaşık 5 saat sürdüğü belirtildi.

Amerika askerlerinin, Suriye'de terör örgütü DEAŞ'ın başkenti konumundaki Rakka'ya yönelik operasyon kapsamında, geçen 21 Mart'ta Rakka'daki Tabka Barajı yakınlarına havadan yaptığı indirmenin fotoğrafları yayımlandı.

Demokratik Suriye Güçleri (DSG)'nin sosyal medya hesapları ile Suriye'deki Kürt internet sitelerinde yer alan fotoğraflarda, hem ABD askerleri, hem de Demokratik Suriye Güçleri içerisinde yer alan YPG'liler görülürken, askerlerin bölgede konuşlandırıldığı belirtildi. Kürt sitelerinde yer alan haberde, Rakka'nın DEAŞ'tan kurtarılmasına yönelik başlatılan ve 'Fırat'ın Gazabı' adı verilen operasyon ile ilgili yapılan açıklamada, Tabka'nın köylerine yapılan hava destekli indirme işleminin yaklaşık 5 saat sürdüğü belirtilerek, "Bu indirme operasyonu uluslararası koalisyona bağlı helikopterler tarafından gerçekleşmiştir" denildi.

KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 48 TÜMÜ
 • Dulqarnein 2 yıl önce Şikayet Et
  kardesim.. 15 temmuz darbeye incirlik destek vermedimi? körmüyüz?`ordan gelen teroristleri unuttunuzmu?! BU TIYATRO DEGIL ULAN, BU FILIM DEGIL ULAN!
  Cevapla
 • Dostacısı 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu fotoların bizi gayretten kudurtması ve bu günden sonra canım Türk vatandaşlarımdan kimsenin çok çalışmak ve uykusuzluktan başka ölme sebebinin olmaması lazım Allah bizimle canlarım Yaa Allah
  Cevapla
 • hazim 2 yıl önce Şikayet Et
  Terörist örgütleri terörist devletler ( abd , ab , israil vs vs ) desteklemese üç günde dünyada terör diye bir şey kalmaz.
  Cevapla
 • YasinBaba 2 yıl önce Şikayet Et
  amerika suriyenin kuzeyinde bir devlet kuracak karar vermiş. biz hızlı davranmalıyız rakka yı kafaya takmayın kendi sınıırnızı koruyun.
  Cevapla
 • pkksavar 2 yıl önce Şikayet Et
  şükür düşman ben buyum ve burdayım diyor. ilk defa. hani bizim eski uşaklar milleti hep yemişlerdi. baktılar yemeyen bi adam var artık kalleşliklerini gizli yapmıyorlar çünkü sökmüyor onlar da açık mod'a geçtiler. aynen devam. ama kendi düşen ağlamaz coniler
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR