Haber 7

Ruhani'den Barzani'ye çok sert gönderme!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin yasa dışı referandumun bedelini ödeyeceğini söyledi.
GİRİŞ 12.10.2017 10:35 Ortadoğu
Metin Boyutu
Ruhani'den Barzani'ye çok sert gönderme!

İran’ın her zaman mazlum ülkelerin yanında yer aldığını savunan Ruhani, "İran, Irak, Suriye ve Türkiye’deki Kürtleri seviyoruz. Kürtlere bir baskı uygulanmasını istemiyoruz ancak yetkililer yaptıklarını hatanın bedelini ödemeli. Kürt halkı barışsever bir halk olarak ilerlemek istiyor. Buna da saygı duyuyoruz" dedi.

ÜLKESİNDEKİ KÜRTLERE DE SESLENDİ

Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw’ın haberine göre, Ruhani kendi ülkesinde yaşayan Kürtlere ise şöyle seslendi: "Yüzde yüz size güveniyoruz. Bölgedeki bazı siyasilerin yaptığı hataları size yüklemiyoruz. Çünkü sizler İran’ın büyük bir parçasını oluşturuyorsunuz. Fedakâr bir halksınız. İran halkı için Irak’a karşı durdunuz."

"ABD'NİN 20 YIL SÜRECEK DEAŞ PLANINI BOZDUK"

DEAŞ’la savaşa da değinen Ruhani, "ABD, DEAŞ'ı 20 sene bölgede tutmak ve onu kullanmak istiyordu. Ancak İran Devrim Ordusu tüm planlamalarını alt üst edip, Irak, Suriye ve Lübnan’ı DEAŞ’tan kurtardı" diye konuştu.

Yorumlar

3
 • Vatansever

  11 ay önce Şikayet Et deas a bir mermi attığınız varmi farslilar en büyük darbeyi TÜRKİYE indirdi fazla kalabalik yapmadan doz ol
 • türk

  11 ay önce Şikayet Et hep laf vursana korkak
 • Tuba

  11 ay önce Şikayet Et Çocuk kandırır gibi konuşuyor. Size asla inanmayan insanları bundan sonra da asla inandıramayacaksınız. Lafla peynir gemisi yürümüyor..
  Toplam beğeni
 • konya

  11 ay önce Şikayet Et Sus adam sansınlar bislik herif
  Toplam beğeni
 • Yücel

  11 ay önce Şikayet Et Hee sen kurtardin evlat aynen . Bı hoyttt dedin deas kaçacak yer aradı . Ulan bu coğrafyada biz olmasak mazlumlar daha mazlum zalimler daha zalim olur . Bunu kafanıza sokun !!!
  Toplam beğeni
  • Emir

   11 ay önce Şikayet Et Zart,
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.