Haber 7

Hamas ve Fetih uzlaşı anlaşmasını imzaladı!

Hamas ve Fetih heyetleri, Filistin Ulusal Uzlaşı Hükümeti'nin Gazze'de en geç 1 Aralık 2017 tarihine kadar göreve başlaması konusunda anlaştı.
GİRİŞ 12.10.2017 15:09 Ortadoğu
Metin Boyutu

Mısır'ın başkenti Kahire'de devam eden müzakereler kapsamında, Hamas ve Fetih heyetlerinin Filistin’deki bölünmüşlüğü bitiren "uzlaşı anlaşmasını" imzaladığı bildirildi. Mısır Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kahire’de iki gün boyunca Filistin’de birliğin sağlanması ve başkenti Kudüs olan 1967 sınırlarında bir Filistin devletinin kurulması hedefine yönelik görüşmeler sonucunda, Hamas ve Fetih Hareketi’nin anlaştığı belirtildi.

TEKRAR TOPLANACAKLAR

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı: "Hamas ve Fetih heyetleri Filistin Uzlaşı Hükümeti’nin en geç 1 Aralık 2017 tarihine kadar Gazze’deki tüm görevlerini, Batı Şeria’da olduğu gibi yerine getirmesi konusunda anlaşmaya vardı. Mısır Arap Cumhuriyeti, Filistin’deki bölünmüşlüğü sonlandırma konusundaki hassasiyeti çerçevesinde, 4 Mayıs 2011 tarihli Kahire Anlaşması'nı imzalayan tarafları, 21 Kasım 2017'de Kahire’de tekrar toplantıya davet etti."

TEŞEKKÜR EDİLDİ

Hamas ve Fetih’in uzlaşı görüşmelerinde gösterdikleri olumlu tavırdan dolayı takdir edildiği açıklamada, Mahmud Abbas’a da Filistin’deki bölünmüşlüğün bitirilmesi konusunda göstermiş olduğu gerçek iradeden dolayı teşekkür edildi.

SABAH SAATLERİNDE UZLAŞMAYA VARILDIĞI DUYURULMUŞTU

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, bu sabah yaptığı açıklamada, Hamas ile Fetih'in Mısır'ın başkenti Kahire'deki görüşmelerde uzlaşmaya vardığını duyurmuştu.

Yorumlar

39
 • Alpaslan

  9 ay önce Şikayet Et fotoğrafta arka plandaki dahlan değilmi .onun alkışladığı anlaşmadan müslümanlara fayda gelmez
  Toplam beğeni
 • türk

  9 ay önce Şikayet Et inanmıyorum ama inşaallah doğrudur
 • _muhami

  9 ay önce Şikayet Et ALLAH sizi bildiği gibi yapsın denir kendi içinizde bölünüp yahudiye yem oldunuz yeni aklınız başınıza geldi
 • altan

  9 ay önce Şikayet Et gec oldu ama kalici olur insaallah.ortadogunun birlesmesi demek emperyalizmin cokusu demektir.O gunler de yakindir.Rabbimin planlari her zaman kusursuz isleyecektir.Insaallah bizlerden yana olur.
  Toplam beğeni
 • mahmut

  9 ay önce Şikayet Et İnşaallah sürekli olur. Ama İsrail tez zamanda aralarını bozabilir.Maalesef bunu yapabiliyorlar.İsrail'in tek işi fitne...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.