Haber 7

Açık açık tehdit ettiler! 'Hazır olun, vururuz!'

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, Gazze'den atıldığı iddia edilen roketlerin arkasından İslami Cihad Hareketi'nin çıkması halinde liderlerini hedef alacakları tehdidinde bulundu.
GİRİŞ 03.01.2018 14:56 Ortadoğu
Metin Boyutu
Açık açık tehdit ettiler! 'Hazır olun, vururuz!'

Adraee, yaptığı yazılı açıklamada, ''Geçen cuma günü İsrail'e fırlatılan roketlerin arkasından gerçekten İslami Cihad Hareketi çıkıyorsa hareketin yönetimi, Gazze Şeridi'nde ve dışında bulunan liderleri ile altyapısının hedef alınmasına hazır olduğunu düşünüyor anlamına geliyor.'' ifadelerini kullandı. 

 

 

İsrail'in, 29 Aralık Cuma günü Gazze'den fırlatıldığı iddia edilen roketlerle ilgili soruşturmayı tamamladığını aktaran Adraee, şunları kaydetti:

"Soruşturma sonucunda, cuma günü atılanların 30 Kasım 2017'de İslami Cihad Hareketi tarafından Gazze Şeridi'nin kuzeyinden fırlatılan roketlerin benzeri olduğu ortaya çıktı. Bu aynı zamanda Hamas'ın, bu örgütü kontrol etmek için ne tür zorluklarla karşılaştığına işaret ediyor."

İsrail ordusu, 29 Aralık'ta Gazze'den 3 roket atıldığının tespit edildiğini ve ikisinin "Demir Kubbe" hava savunma sistemi tarafından engellendiğini bildirmiş, sözü edilen üçüncü rokete ilişkin ise bilgi vermemişti.

İddia edilen roket saldırısını Gazze Şeridi'ndeki Filistinli gruplardan üstlenen olmadı.

Yorumlar

21
 • gurkan

  11 ay önce Şikayet Et birileri ortaya çıkıp Filistinli kardeşlerimize veriyor gazı sırtını sıvazlıyor ,sonuç ne olan yine onlara oluyor. lafla peynir gemisi yürümüyor. bakın şimdi İsrail meclisinde yalnızca Filistinliler için idam tasarısı kabul edildi. bu faşizme silahla dur denilebilir lafla değil.
  Toplam beğeni
 • Şakir

  11 ay önce Şikayet Et Gazzeye Filistine mescidiaaksaya ordu göndermenin tam zamanı. Ümmet bunu artik Türkiyeden bekliyor.
  Toplam beğeni
  • silahşör

   11 ay önce Şikayet Et gel önden sen git aslanım benim. silahın benden
   Toplam beğeni
 • anla.yala

  11 ay önce Şikayet Et siyonistler , yahudi yerleşim alanına kendi kurdukları teröristlerce roket atıyor , sonrada yalnlarla girip işkal ediyor , lan yemezler
  Toplam beğeni
 • turk

  11 ay önce Şikayet Et belgeselde görmüşünüzdür koskoca bufola sürüsüne bir aslan saldırır birini yakalar diğerleri biraz ileriden bi bakıp kaçmaya devam ederler,fakat bilmezlerki o sürünün rüzgarı oaslana yeter,ne yazıkki şuan müslüman aleminin durumu bu allaha şükür ki bizim reisimiz var
  Toplam beğeni
 • okan

  11 ay önce Şikayet Et israil diye bir devlet yok orada çocuk kadın katili müslüman katili korkak yaratıklar var bunların yok edilmesi dünya barışı ve huzuru için şarttır hitler ne kadar da haklıymış
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.