Haber 7

Tesla Model Y’nin ilk görüntüleri yayınlandı

Tesla, son olarak ciddi sipariş rakamlarına ulaşan otomobili Model 3’ten sonra daha ucuz elektrikli otomobillere yönelmişti. Markanın bu amaçla üreteceği crossover modeli Tesla Model Y’nin ilk resmi görüntüleri paylaşıldı!
GİRİŞ 11.06.2018 12:16 OTOMOBİL
Metin Boyutu
Tesla Model Y’nin ilk görüntüleri yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ve Elon Musk’ın yerini sağlamlaştırdığı yıllık hissedarlar toplantısında pek çok ilginç bilgi paylaşıldı. Semi ve Roadster başta olmak üzere gelecekteki ürünlerini ortaklarıyla paylaşan Tesla, Model Y’ye ait olduğu belirtilen prototipten de görüntüler yayınladı.

Bir silüet halinde görünün Tesla Model Y, markanın ürün grubundaki ilk crossover aracı olacak. Yansıtılan silüet görüntülerde aracın yan aynalarının olmayışı dikkat çekerken, Musk maliyetleri düşürmek adına aracın iç mekanında deri malzeme kullanılmayacağını bildirdi. Bu da elektrikli crossover’ın fiyatının Model 3’e oldukça yakın olacağını gösteriyor.

 

 

Mart 2019’da tanıtılacak olan Model Y, önümüzdeki yılın sonunda yollara inmiş olacak. Semi ve yeni Roadster ile Gigafactory’nin ikinci bölümünde üretilecek olan aracın nasıl bir başarı göstereceği ise şimdiden merak konusu.

Yorumlar

1
  • Olabilir

    11 ay önce Şikayet Et 50 bin lira olsun alırız.
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.