Haber 7

Dünyanın en sorunsuz SUV'u Hyundai Tucson oldu

Dünyanın en saygın bağımsız araştırma kuruluşlarından biri olan J.D. Power, 2018 İlk Kalite Raporu’nu açıklayarak, küçük SUV sınıfında Hyundai Tucson’u en sorunsuz model olarak seçti.
GİRİŞ 09.07.2018 09:46 OTOMOBİL
Metin Boyutu
Dünyanın en sorunsuz SUV'u Hyundai Tucson oldu

Otomotiv sektöründeki köklü rakiplerini geride bırakarak en iyiler arasında yer alan Hyundai, J.D.’nin 2018 İlk Kalite Çalışması’nda (Initial Quality Study) ikinci en iyi marka olarak yer aldı. 
 
Hyundai, 90 günlük ilk kullanım süresi boyunca ortaya çıkan problemlerin değerlendirildiği araştırmada, her 100 araç başına 14 sorun ile en sorunsuz markalardan biri olarak nitelendirildi. Hyundai ayrıca, Tucson modeliyle de küçük SUV segmentinde de birinciliği elde etti. Tucson, genel sıralamada da en iyi dördüncü model olarak öne çıkarken markanın bir diğer önemli SUV modeli Santa Fe ise segmentindeki en iyi ikinci model olarak başarı gösterdi.
 
Hyundai modellerinin birçok yönünü en ince ayrıntısına kadar analiz eden J.D. Power, araçların kalitesini, dayanıklılığını ve fiyat endekslerini müşterilerin tecrübelerine göre değerlendiriyor. Initial Quality Study (IQS) isimli araştırmada toplam 233 soru sorularak, yaşanan problemler ve sürüş sırasında oluşan sıkıntılar inceleniyor. Bu yıl, yeni araç sahibi 75 binden fazla kişinin katılımıyla yapılan araştırmada sekiz farklı araç kategorisi incelendi.
 
Markanın önemli merkezlerinden biri olan Ulsan Hyundai Fabrikası da kalite ödüllerinde bronz madalya kazandı ve üretimdeki kalite artışını perçinlemiş oldu.

Yorumlar

3
  • Emre

    8 ay önce Şikayet Et Hyundai'de Toyota gibi tüm dünyada sorunsuzluğuyla ünlüdür. Hyundai son 10 yılda kendini en çok geliştiren markadır. Ancak Hyundai'ın ülkemize sunduğu arabalar dandik olduğu için bizde Hyundai teneke algısı yaratıldı. Hyundai'ın bizdeki ürün pörtföyü ile yurtdışındaki ürün pörtföyü çok farklı. Hyundai'ın Avrupa'da tank gibi arabaları var ancak hiçbirini getirmiyor keza Toyota, Honda, Nissan, Kia'da öyle. Bizim ülkemizdekiler tutturmuşlar bir Alman algısı gidiyor. Bu zihniyet değişmedi sürece Hyundai/Kia, Toyota, Nissan, Honda ne kadar iyi arabalar getirirlerse getirsinler Türkiye'de tutmaz. Bu Alamancıların yüzünden Türkiye'de Jaguar, Volvo, Lexus, İnfiniti gibi seçkin markalarda tutulmuyor
  • Kazım Alaca

    8 ay önce Şikayet Et Hyundaı 2005 model Tuscon Ara şansıman problemi ve hurdalıklar Ankaradayım dolu. Şuanda bu arızanın giderilmesi 5000-6000 TL.memnun değilim.çözüm beklıyorum
  • otokolik

    8 ay önce Şikayet Et internetteki şikayetlere bakılırsa bizde böyle olmadığı görünüyor.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.