Haber 7

Mahkemeden kritik UBER kararı!

Birleşik Taksi Şoförleri Derneği'nin internet üzerinden hizmet veren Uber'e erişimin engellenmesine ilişkin açtığı dava öncesi çok sayıda taksici İstanbul Adliyesi önünde bir araya geldi. Davanın bugünkü celsesinde de Uber'e yönelik tedbir kararı çıkmadı
GİRİŞ 07.11.2018 17:34 OTOMOBİL
Metin Boyutu
Mahkemeden kritik UBER kararı!

UBER’e erişimin engellemesi ve haksız rekabetin tespiti için açılan davaya İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde devam edildi.

UBER DAVASINDA BİLİRKİŞİ İÇİN ÖNEMLİ GELİŞME

İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası ile Birleşik Taksiciler Derneği'nin, internet üzerinden ulaşım hizmeti veren Uber'e erişimin engellemesi ve haksız rekabetin tespiti için açılan davanın bugünkü celsesinde de Uber'e yönelik tedbir kararı çıkmadı. 

6-7 aylık sürede eksik rapor hazırlayan bilirkişiler için disiplin cezası uygulanması istendi.

 

 

Yorumlar

5
 • kosovalı

  5 ay önce Şikayet Et uber = korsan taksi hiç bir yasal açıklaması yok
 • byrm

  5 ay önce Şikayet Et hey taksiciler sizin aracınıza binmek zorunda değiliz tekel oldunuz istediğiniz gibi at koşturuyorsunuz madem zarar ediyorsunuz sizde ubere geçin heee sizin zararınız farklı yollardan ise kusura bakın kur indi çıkdı sanayicilerin zararı 4 -5 yıl geriye gittik ne olacak zararımız sizin gibi terörmü estirelim aklınızı kullanın elin gavuru 10 bin km den gelip türkiyede iş yapıyor fiyatınızı düşürün araçlarınızı değiştirin araçlar fazla yakıyor diyosunuz adamların aracı vito lükx araç sizin araçlar ondan dahamı çok yakıyor 3 kuruşa yok öyle köfte
  Toplam beğeni
 • Mustafa reis

  5 ay önce Şikayet Et Uber devam etmelidir
 • HalitBinVelit

  5 ay önce Şikayet Et Uber serbest bırakılmalı Çünkü Taksiciler Halk,a gerekli hizmeti vermiyorlar? keyiflerine göre,kontak açıp kapatıyorlar ama Uberciler kısa uzun her yere gidiyorlar!.
  Toplam beğeni
 • Kamil

  5 ay önce Şikayet Et Halkını düşün ve uber e izin ver. Millete iş imkanı açılır.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.