Haber 7

On binden fazla araç kaderine terk edildi

Antalya Manavgat'ta kaza, haciz, eksik evrak ve vergi borcu gibi çeşitli nedenlerle icralık olan araçların çekildiği yediemin otoparkları satış yapılmaması nedeniyle tam anlamıyla araç mezarlığına dönüşüyor.
GİRİŞ 08.11.2018 10:18 OTOMOBİL
Metin Boyutu
On binden fazla araç kaderine terk edildi

Milli Emlak Müdürlüğünden görevlilerin uzun bir aradan sonra yediemin otoparkında bulunan araçlarla ilgili işlem başlatması ve bilançolarını çıkarmaları yediemin otopark işletmecilerini umutlandırdı.

 

 

2013 yılından beri Manavgat Şelalesi yakınlarında Yediemin Otopark işletmeciliği yapan Adem Mazak, bugüne kadar yediemin otoparkındaki araçların satışına rastlamadığını belirterek "Bu durum biz yediemin işletmecilerini zor durumda bırakmaktadır. Görüldüğü gibi otoparklarımız tam anlamıyla araç mezarlığını andırıyor. Otoparklarımızda kaza yapmış araçların yanında modelli ve pahalı araçlar da bulunmaktadır" dedi. 

 

 

İşlettiği yediemin otoparkında 2 bin dolayında motosiklet ve 300 civarında çeşitli marka-modelde araç bulunduğuna dikkat çeken Mazak "Manavgat’ta 4 tane yediemin otoparkı bulunuyor. Ben en yenisiyim. Diğer yediemin otoparklarında en az bendeki kadar araç bulunuyor. 

Kısacası Manavgat’ta 8 binin üzerinde motosiklet ile 2 bin dolayında araç bulunmakta. Aralarında lüks otomobillerin de bulunduğu milyonluk araçlar çürümeye terk edilmiş durumda. Yediemin otoparklarında çürümeye bırakılan araçların en kısa sürede ekonomiye kazandırılması gerekiyor. Böylece hem devlet, hem vatandaş hem de biz yediemin otoparkçıları hakkımız olan parayı alacağız" dedi. 

Yorumlar

3
 • Mustafa

  5 ay önce Şikayet Et Her ilde kanayan kara.Meclis bir karar çıkartıp belirli süreden sonra bu araçların satışını sağlayıp,ekonomiye kazandırlmalı.Milli kayıp ,yazık yazık çok yazık
  Toplam beğeni
 • Asım

  5 ay önce Şikayet Et Lüzumu yoksa almayacaksın. Madem yeteri kadar paran yok Ne açılıyorsun. Ben biraz emniyet parama güvenerek arabamı yenilemiyorum da 10 senelik araba ile işimi hallediyorum. Etimiz ne budumuz ne?.. Hah şimdi eşeğe binin bakalım.
  Toplam beğeni
  • Efe

   5 ay önce Şikayet Et Herkes senin kadar akıllı değil boburlenme
 • mazlum

  5 ay önce Şikayet Et adam doğru söylüyor,yazıktır satsınlar satılmayacaksa hurda yapılsın bne bileyim yedek parçaya ayrılsın.bir şekilde değerlensin,durdukça mahvoluyor araçlar.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.