Haber 7

Dünyada bir tane var onu da Türkler yaptı!

Bütün dünya Mercedes Vito’yu 27 cm uzatarak ultra lüks bir Maybach’a dönüştüren Türklerin yaptığı otomobili konuşuyor. Hem iç hem de dış tasarımı Türk firmaya ait olan özel tasarım VIP otomobili satın almak için dünya milyarderleri sıraya girdi.
GİRİŞ 05.02.2019 16:51 OTOMOBİL
Metin Boyutu
Dünyada bir tane var onu da Türkler yaptı!

Fransa’daki bir müşteri için özel olarak tasarlanan ve Türkiye’de yüzde 100 el işçiliği ile üretilen araç geçtiğimiz günlerde Fransa sokaklarında boy göstermeye başlamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

 

 

Özellikle Paris’te aracı gören kişiler büyük ilgi gösterirken, Amerika’danRusya’ya tüm dünya basınında da haberlere konu oldu.

 

 

Milyarderler sırada

Otomobili satın almak için Paris Saint Germain futbol kulübünün başkanı Nasır El-Halifi de dâhil olmak üzere dünyanın önde gelen milyarderleri sıraya girenler arasında.

Maybach olarak tasarlandı

Tasarım için Mercedes’in V-Class (Vito) modeli kullanıldı. Ancak Ertex Otomotiv bu otomobili, ultra lüks bir Maybach olarak yeniden tasarladı.

El yapımı doğal ahşap kullanıldı

Aracın önünde, arkasında, jantlarında ve koltuklarında Maybach logosu yer alıyor. Elektronik olarak kumanda edilen, birbirinden bağımsız dört ayrı koltuk, bej rengi deri döşemeye sahip. İç döşemede el yapımı doğal ahşap kaplama ve Alcantara kullanıldı.

Ses geçirmez kaplama

Araçta sürücü mahalli ile VIP alanını birbirinden ayırarak ses geçirmez bir mahremiyet alanı oluşturma görevi de gören, kapanıp açılabilir 32 inç (81 ekran) bir LED TV de yer alıyor.

Yorumlar

12
 • misafir

  6 ay önce Şikayet Et Erbakan malkoç yapıyor bunları YouTube de kanalı var inceleyebilirsiniz
  Toplam beğeni
 • gordum

  6 ay önce Şikayet Et almak icin nereye basvuruyoruz bir tanede ben siparis verecem
 • a.60

  6 ay önce Şikayet Et Bunun normal olanı benim hayalimdeki ve hedefimdeki araba.Güzel olmuş.Alan hayırını görsün.Yapanların da eline sağlık.
  Toplam beğeni
 • S. A

  6 ay önce Şikayet Et Çok büyük bir başarı
  Toplam beğeni
 • Misafir

  6 ay önce Şikayet Et Ulan yapsa suç yapmasa suç bide şükür deyin nankörler
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.