Haber 7

Mercedes garanti süresini 4 yıla çıkardı!

Mercedes-Benz otomobillerinde sunduğu garanti süresini 4 yıla çıkardı. Buna göre, 1 Ocak 2019’dan itibaren satılan tüm Mercedes-Benz otomobillerin, "kilometre sınırı olmadan 4 yıl garanti" kapsamında satılmaya başlandığı açıklandı.
GİRİŞ 08.02.2019 12:54 OTOMOBİL
Metin Boyutu
Mercedes garanti süresini 4 yıla çıkardı!

Mercedes-Benz, otomobil ürün grubunda yeni bir uygulamayı devreye aldığını duyurdu. Bu kapsamda, 1 Ocak 2019 ve sonrasında Türkiye’de satılan tüm Mercedes-Benz otomobillerde, kilometre sınırı olmaksızın 4 yıllık garantinin sunulmaya başlandığı belirtildi.

 

 

Garanti uygulaması kapsamında, 01.01.2019 ve sonrasında trafiğe çıkan araçlar için, ilk 2 yıl boyunca binek otomobillerin kaporta işlemleri dahil bakım ve onarımlarının düzenli olarak Mercedes-Benz yetkili servislerinde yaptırılması halinde, 4’üncü yılın sonuna kadar geçerli garanti kapsamı ücretsiz olarak sunulacağı kaydedildi.

MALZEME VE MONTAJ KAYNAKLI ONARIM BEDELİ KARŞILANACAK

 

 

Markadan yapılan açıklamada, söz konusu hizmet ile yasal garanti süresini takip eden 24 ay boyunca kilometre sınırı olmaksızın Mercedes-Benz marka otomobillerde oluşabilecek, garanti belgesinde ve “Kapsam Dışı Durumlar” haricinde, malzeme ve montaj kaynaklı tüm arızaların onarım bedelinin karşılanacağı bildirildi.

Hizmet paketinden yararlanmak için Mercedes-Benz marka binek otomobillerin 48’inci ayın sonuna kadar söz konusu bakım ve onarım işlemleri için, garanti belgesindeki koşullar kapsamında, düzenli olarak Mercedes-Benz yetkili servislerine giriş yapılması gerektiği vurgulandı.

Yorumlar

4
 • vosvos

  6 ay önce Şikayet Et mersedes dediğin ne ki ya en ucuz arabalar bile 4-5 yıl garanti veriyor hiç gülecem yoktu.
 • Ali Kemal 34

  6 ay önce Şikayet Et Ya bırakın bu işleri.MBT araba satamaz oldu.Servislerde kalifiye eleman yok.Koskoca E-S klasse aracın bakımı stajere yaptırıyorlar.İlgi yok.Baştan sallama çok.Birbirlerine bir davranışları var aklınız gider.
  Toplam beğeni
 • vatadaş rıza

  6 ay önce Şikayet Et hepsi hikaye hepsi Türkiyedeki müşterileri kazıklıyor land rover jipi olan bir arkadaşımın 400bin tl lik motor arızasını garanti dışında bıraktılar
  Toplam beğeni
 • ts61

  6 ay önce Şikayet Et dolandırıcı ve sahtekarlar arbanın lastiklerini degişmediler 15*000kmde
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.