Haber 7

Alman otomotiv devine polis baskını!

Almanya'nın lüks otomobil üreticisi Porsche'ye ait bürolar ve bazı mali müşavirlerin evine "rüşvet ve görevi kötüye kullanma iddiaları" nedeniyle baskın yapıldığı bildirildi.
GİRİŞ 28.05.2019 16:57 OTOMOBİL
Metin Boyutu
Alman otomotiv devine polis baskını!

Stuttgart savcılığından yapılan açıklamada, rüşvet ve görevi kötüye kullanma suçlamasıyla Porsche'ye ait bürolara ve bazı mali müşavirlerin evine baskın düzenlendiği ifade edildi.

 

 

Açıklamada, Stuttgart Şirket Denetleme Dairesinden bir yetkilinin devam eden vergi denetimi sırasında, şirketin vergi danışmanına gizli bilgiler verdiği ve bunun karşılığında haksız kazanç elde ettiği suçlaması bulunduğu vurgulandı.

Baden Württemberg eyalet polisi ile yapılan baskında bazı belgelere el konulduğu ve incelenmek üzere savcılığa götürüldüğü belirtildi.

 

 

Bild gazetesinde yer alan haberlerde de Porsche'nin eski iş yeri temsilcisi Uwe Hück hakkında haksız kazanç elde ettiği iddiaları bulunduğu ve evine yapılan baskınlarda Hück'ün kazanç belgelerinin incelendiği iddia edildi.

Haberde Hück dışında 5 kişi hakkında daha soruşturma açıldığı belirtildi

Yorumlar

2
  • Ayse

    6 ay önce Şikayet Et Sparis üzerine mafya babalarina araba satiyolar vergisiz.devlet nihayet farkina vardi her araba servet degerinde normal calisan bir insan zaten bu arabalara binemez
  • oraloğlu

    6 ay önce Şikayet Et nasihat: hiç şüpheniz dahi olmasın ,, rüşvet işinde muhakkak parmakları vardır.. hemde muhakkak... bilgilerinize.. müşahade yakin ehlinden.
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.