Haber 7

İBB'den köprü geçişlerine yeni düzenleme

Boğaz köprülerini kullanan araç sınıflarının revize edilmesi teklifi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından kabul edildi. Buna göre 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçmesi yasak olduğu için ceza kesilen panelvan ve kamyonetler köprüyü kullanabilecek.
GİRİŞ 31.05.2019 12:13 OTOMOBİL
Metin Boyutu
İBB'den köprü geçişlerine yeni düzenleme

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Boğaz köprülerinden kaçak geçişlerle ilgili Meclis'te kabul edilen teklifin ardından yeni düzenleme yoluna gitti.

 

 

Buna göre 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden 1. ve 2. sınıf araçların yanı sıra tüm servis araçları, toplu taşıma araçları ve acil servis hizmeti veren araçlar (ambulans, itfaiye, polis vs) geçebilecek.

Daha önce köprüyü kullandığı için ceza kesilen panelvan ve kamyonetler de artık 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçebilecek.

 

 

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden ise 1. ve 2. sınıf araçların yanı sıra tüm servis araçları, toplu taşıma araçları kamu kurum ve kuruluşlarının resmi plakalı araçları geçebilecek.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden ise tüm motorlu araçlar geçiş yapabilecek.

Yorumlar

2
 • vatan

  4 ay önce Şikayet Et ne zamandan itibaren panelvanlar geçiş yapabilicek ?
  Toplam beğeni
 • Mehmet

  4 ay önce Şikayet Et Benim bir aracım var 2018 model ford courrier ruhsatta otomobil diye geçiyor. komşumun aynı ve model bir aracı kamyonet diye geçiyor lütfen bu saçmalığa son verin hepsi otomobil diye geçsin
  Toplam beğeni
  • emekçi

   4 ay önce Şikayet Et ötv+kdv vergisini otomobil ödersen öyle geçer
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.