Haber 7

Toyota dünyanın en değerli otomotiv markası oldu

Dünyanın en saygın ekonomi dergileri arasında yer alan Forbes tarafından tüm endüstrileri kapsayan "2019 Dünyanın En Değerli Markaları" araştırma sonuçlarına göre Toyota, otomotiv alanında en değerli marka oldu.
GİRİŞ 31.05.2019 15:36 OTOMOBİL
Metin Boyutu
Toyota dünyanın en değerli otomotiv markası oldu

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre markaların son üç yıldaki kazanımlarının ve endüstrideki başarılarının dikkate alındığı değerlendirmede, Toyota geçen yılki değerini koruyarak 44.6 milyar dolarlık marka değeriyle dikkat çekti.

 

Dünyanın en değerli otomobil markası seçilen Toyota, 2018 yılında en yakın rakibinden 1 milyon 300 binden daha fazla satış gerçekleştirerek dünyanın en çok tercih edilen otomobil markası da olmuştu.

Geçtiğimiz yıl dünya toplamında 8 milyon 91 bin 277 adetlik satış gerçekleştirerek “lider marka” unvanıyla sektördeki gücünü bir kez daha kanıtlayan Toyota aynı zamanda herkes için hareket özgürlüğü sağlayan çözümler üreterek teknoloji konusunda da başarısını ortaya koyuyor.

 

Yorumlar

2
 • ahmet

  4 ay önce Şikayet Et hibrit araca mantıklı bir benzinli motor koysalar alacam da, 1,8 hantal bir motor hem vergisi fazla hemde hız tepkisi yetersiz
  Toplam beğeni
  • oğuzhan_aurisHYBRID

   4 ay önce Şikayet Et 1.8 motor dan beklenen daha az benzin daha çok yanma daha az CO2 salınımıdır. (bknz."james atkinson motor") hybrid araçlardan beklenen çevreciliktir, performans değil.
 • vosvos

  4 ay önce Şikayet Et Toyota ve Volkswagen den şaşmayacaksın.
  • mustafa

   4 ay önce Şikayet Et bence sadece Toyota'dan vazgeçmeyeceksin, WV Türkiye'de 1 tane vida bile üretmiyor. herşeyi dışarıdan, dış ticaret açığımızın nedeni WV'dir.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.