Haber 7

Yerli otomobilin prototipi ilk kez sergilendi

Yerli otomobilde önemli bir gelişme yaşandı. Otomobilin 3 boyutlu fiziksel modeli ilk kez Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) Yönetim Kurulu'nda sergilendi. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG Yönetim Kurulu Toplantısı'nın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleştirildiğini belirterek, "Yıl sonunda halkımızın beğenisine sunacağımız prototipimizin ilk modelini inceledik." ifadesini kullandı.
GİRİŞ 05.08.2019 13:01 OTOMOBİL
Metin Boyutu

Hisarcıklıoğlu, Twitter hesabından, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yönetim Kurulu Toplantısı'na ilişkin paylaşımda bulundu. 

 

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'ın katılımıyla TOGG Yönetim Kurulu Toplantısı'nı gerçekleştirdiklerini kaydeden Hisarcıklıoğlu, "Yıl sonunda halkımızın beğenisine sunacağımız prototipimizin ilk modelini inceledik." mesajını paylaştı. 

Toplantı öncesi TOGG Ar-Ge Merkezi'ni ziyaret eden Bakan Varank, TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş'tan çalışmalara ilişkin bilgi aldı ve çalışanlarla sohbet etti. 

 

 

Karakaş, Türkiye'nin Otomobili Projesi'nde gelinen son duruma ilişkin sunum yaptı ve otomobilin üç boyutlu çizimini gösterdi.

Söz konusu toplantıya Bakan Varank'ın yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Hisarcıklıoğlu, TOGG Yönetim Kurulu üyelerinden Ethem Sancak, Ahmet Nazif Zorlu, Ahmet Akça ve Taha Yasin Öztürk de katıldı.

ETİKETLER

Yorumlar

44
 • UBB

  4 ay önce Şikayet Et inşallah en kısa sürede piyasaya uygun bir fiyatla sürerler de adam akıllı arabalara bineriz ömrümüzün yarısı brodvaylara springlere binmekle geçti
  Toplam beğeni
 • Tolga

  4 ay önce Şikayet Et Nerede amcam proto tip maket desene suna
  Toplam beğeni
 • kadir

  4 ay önce Şikayet Et hani nerde prototip
  Toplam beğeni
 • naci

  4 ay önce Şikayet Et Orta gelir gurubundaki vatandaşlar içinde ucuz bir model istiyoruz.Bizimde katkımız olsun.
  Toplam beğeni
 • Halil

  4 ay önce Şikayet Et Ülkemizde okadar milliyetçi insanlar varki yok satar İnşaallah ülkemiz otomobiline kavuşur
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.