Haber 7

Hükümetten yüzde 60’a varan teşvik!

Hurda teşvik oranlarında ÖTV tutarına göre 8 bin ile 10 bin lira arası olan teşvik rakamlarının artarak 12 bin ile 15 bin lira arasında olduğunu söyleyen Toyota Plaza Aksoy Müşteri İlişkileri Yöneticisi Pakize Genç, hükümetin Hybrit araçlarda da vatandaşlara yüzde 60’a varan teşviklerinin de olduğunu belirtti.
GİRİŞ 11.08.2019 15:53 OTOMOBİL
Metin Boyutu
Hükümetten yüzde 60’a varan teşvik!

Toyota Plaza Aksoy Müşteri İlişkileri Yöneticisi Pakize Genç, geçtiğimiz aylarda onaylanan hurda teşvikleri ile ilgili bilgiler paylaştı.

 

 

Hurda teşvik oranlarında ÖTV tutarına göre 8 bin ile 10 bin lira arası olan teşvik rakamlarının artarak 12 bin ile 15 bin lira arasında olduğunu söyleyen Pakize Genç, hükümetin Hybrit araçlarda da vatandaşlara yüzde 60’a varan teşviklerinin de olduğunu belirtti.

Hybrit araçların revaçta olduğunu ve hükümetin bu araçlarda yüzde 60’a varan teşviklerinin bulunduğunu söyleyen Toyota Plaza Aksoy Müşteri İlişkileri Yöneticisi Pakize Genç, “Geçtiğimiz aylarda hurda teşvik oranında ÖTV tutarına göre 8 bin ile 10 bin lira arasında değişen bir indirim yansıması söz konusuydu ama bu oran arttı ve yine ÖTV oranına göre belirlenme sureti ile, 12 bin ile 15 bin lira arasında değişen hurda teşviki söz konusu şu an. Bilindiği gibi hükümetlerin zaten çevreyi koruma kanunu uyarınca, ‘Hybrit’ araçlara desteği söz konusu. Hükümetimizin de hybrit araçlarda yüzde 60’a varan ÖTV teşviki mevcut. Bu araçlar da zaten şu an da rövanştalar. Toyota markasının bu ay için belirlemiş olduğu kampanyayla bazı modellerimizde 10 bin 700 liraya varan indirimler söz konusu. Bu indirimler ve hurda teşviki ile beraber çok cazip oranlara düşüyor fiyatlar. Tüm vatandaşlarımızı Toyota Plaza Aksoy’a davet ediyor ve herkese iyi bayramlar diliyorum” dedi.

 

 

Yorumlar

4
 • Zeki Hürriyet

  4 ay önce Şikayet Et İnşallah bir önce gereken düzenleme yapılır :)
 • Zeki Hürriyet

  4 ay önce Şikayet Et İnşallah bir önce gereken düzenleme yapılır.
 • blob

  4 ay önce Şikayet Et iyi ama dolar düştüğü halde fiyatlar fırladı, 6 ay önce 138 bin lira olan araç bu gün hurda teşvikli 169 bin, teşvik olmasan 182 bin, bu mantığı anlayamıyoruz, 6 ay içinde kim 30 bin, 40 bin fazla kazandı ki??
  Toplam beğeni
 • Alperen Şahin

  4 ay önce Şikayet Et Güzel ve yerinde bir uygulama olmuş. İnşallah olumlu sonuçlanır.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.