Haber 7

Uçan taksi için düğmeye basıldı

2010 yılından beri Volvo'ya da sahip olan Çinli endüstri devi Geely Holding, Almanya’da faaliyet gösteren otonom uçan taksi girişimi Volocopter'a yatırım yaptı. Geely'nin yaptığı yatırımın 55 milyon dolar olduğunu belirtildi. Volocopter, aldığı bu yatırımla birlikte lansman hazırlıklarını hızlandırmayı planlıyor.
GİRİŞ 10.10.2019 09:59 OTOMOBİL
Metin Boyutu
Uçan taksi için düğmeye basıldı

Volocopter’ın geçtiğimiz aylarda tanıtımını yaptığı kent içi ticari yolcu taşımacılığına yönelik VoloCity’e yatırım yapan Geely’nin, sonraki aşamalarda da yatırımını devam ettirmesi bekleniyor. Volocopter daha önce Intel ve Daimler’den de yatırım almıştı. Aldığı bu yatırımın tamamını Ar-Ge’ye harcayacaklarını açıklamıştı. Geely’den VoloCity için alınan yatırımla ticari taksi hizmeti sadece Avrupa’yla sınırlı kalmayıp Çin pazarında da faaliyet gösterecek.Jetgillerden beri uçan araba hayalinin Volocopter ile gerçek olması ve bunun ticari taksi olarak kullanılabilmesi tüm dengeleri değiştirecek. Volocopter elektrikle çalışıyor ve iki kişi taşıyabiliyor. Ayrıca dikey iniş ve kalkış da yapabiliyor.

 

 

Volocopter’ın ticari taksi olarak kullanılacağının açıklanmasının ardından merak edilen ücretlendirme konusu ise henüz net değil. Şu an bir helikopter uçuşuyla aynı değerde olacağı düşünülse de ilerleyen zamanda bu fiyatların düşmesi bekleniyor. Uçan taksi konusunda Volocopter yalnız değil. Lilium, Kitty Hawk, eHang ve Uber gibi firmalar da uçan taksiler üzerinde çalışmalar yapıyor.

Yorumlar

3
 • 1DELİTÜRK

  1 hafta önce Şikayet Et Bune böyle paramotor dada estetik bundan
 • Türkmenı

  1 hafta önce Şikayet Et Böyle taksi olmaz. O ne üstünde kocaman bir geyik boynuzu yığını. Heralde 5 6 metre var. Biraz estetik olmalı. Ona geniş iniş alanı gerekir. Her yere sığmaz. Geçin bunları. helikopterin küçüğü sadece...
  Toplam beğeni
 • Eren

  1 hafta önce Şikayet Et Yemin olsun, Türkiye’nin Ürettiği daha iyi ve Hoş görünümlü ... İsteyen bakabilir...
  Toplam beğeni
  • oku yorum

   1 hafta önce Şikayet Et Sn. 1DELİTÜRK, bizimkinin adı "Cezeri"
  • 1DELİTÜRK

   1 hafta önce Şikayet Et bizim TÜRKLERİN üretiğininI adı ne
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.