Haber 7

Volkswagen Grubu Skoda için kararını açıkladı

Volkswagen Grubu’nun Skoda'yı Renault Dacia gibi düşük maliyetli markalarla rekabet edebilmek için alt sınıfa konumlandırmayı düşündüğünü kaydetmesinin ardından Skoda CEO'su firma çalışanlarına endişelenmemeleri konusunda telkinde bulundu.
GİRİŞ 21.10.2019 10:31 OTOMOBİL
Metin Boyutu
Volkswagen Grubu Skoda için kararını açıkladı

Berhard Maier tarafından Skoda çalışanlarına gönderilen mektupta, markanın açıklık, fonksiyonellik, parasal değer ve ileri dönük tasarım dili değerlerinde bir değişiklik olmayacağı bildirildi. Maier, "marka konumlandırmasını gözden geçirmek, çok markalı şirketlerin strateji departmanlarının temel görevlerinden biridir. Bu normal bir süreçtir." diyerek çalışanlarını rahatlattı.

 

Alman otomotiv devi, kısa süre önce yaptığı açıklamalarla Skoda’yı daha ulaşılabilir hale getirerek markanın Hyundai, Kia ve Dacia gibi markalara karşı daha iyi bir rakip olmasını istediğini duyurmuştu.

VW Grubu’nun ürün stratejisi şefi Michael Jost, verdiği bir röportajda “marka kimliklerini gelecekte daha net bir şekilde yönetmek istiyoruz” demiş ve “SEAT daha duygusal otomobilleri temsil edebilir ve Skoda, doğu Avrupa pazarına ve daha fazla işlevsellik isteyen müşterilere daha iyi hizmet verebilir” ifadelerini kullanmıştı.

 

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.