Haber 7

Tokyo'da Bursalı Clio sürprizi

24 Ekim'de kapılarını açacak olan 46. Tokyo Otomobil Fuarı, Japon markaların bugün ve geleceğe dönük model ve teknolojilerinin rekabetine sahne olacak.
GİRİŞ 22.10.2019 19:26 OTOMOBİL
Metin Boyutu
Tokyo'da Bursalı Clio sürprizi

Dünyanın en prestijli otomotiv ödülleri arasında yer alan Avrupa’da Yılın Otomobili (Car Of The Year) için adaylar açıklandı. Yarışmada boy gösterecek olan olan 35 otomobilde aranan kriterler ise; Avrupa pazarında, şimdi ve yıl sonunda, beş pazardan daha fazla yerde satışa sunulması oluyor.

 

Car Of The Year organizasyonunda deneyimli gazeteciler öncelikle 35 araç üzerinde ilk etap oylaması yapacaklar. Ardından 25 Kasım 2019 tarihinde 35 araçtan geriye kalan 7 finalist açıklanacak. 2 Mart 2020’de kazanan otomobil açıklanacak.

2020 Car Of The Year organizasyonunda her segmentten birçok farklı model yer alıyor. 35 aday arasında Bursa’da üretilen Clio modeli de yer alacak.

 

46. Tokyo Otomobil Fuarı’nda Toyota, Nissan, Honda, Mazda, Subaru, Suzuki, Hino, Daihatsu, Yamaha, Kawasaki, Mitsubishi, Isuzu, Lexus markalarının ürünleri sergilenecek. 3 ayrı salonda markalar güncel otomobil, ticari araç ve motosiklet modellerinin yanısıra, otonom sürüş, hayalet co-pilot, elektrik, hidrojen yakıt gibi teknolojileri 4 Kasım tarihine kadar sergileyecek.

Yorumlar

5
 • Ccc

  3 hafta önce Şikayet Et Artık sıfır araç fiyatları saçma sapan noktolara ulaşmış vaziyette yazık tenekelere 150 bin isteyen bayiler batar inşallah
  Toplam beğeni
 • fatih

  3 hafta önce Şikayet Et sarmali arka camlarla mi tasarim odulu alacak:))
  Toplam beğeni
 • blob

  3 hafta önce Şikayet Et reno değil mi ya? her yeri ödül olsa ne olur, 50 senedir ne çekti be bu millet Fransız hurdasından.
  Toplam beğeni
 • fazla değil

  3 hafta önce Şikayet Et Son on yıldır tipi aynı kalitesiz Bi araç işte ne ödülü
  Toplam beğeni
 • Dürüst

  3 hafta önce Şikayet Et Bursa Fransa’nın neresinde acep
  Toplam beğeni
  • ahmet2023

   3 hafta önce Şikayet Et Olabilir %25 yerli sayılır
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.