Haber 7

Volkswagen'den flaş Türkiye açıklaması

Alman otomotiv devi Volkswagen'in (VW) Türkiye'ye yapacağı yatırımın resmi açıklamasını ertelemesinin ardından, Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan gibi ülkeler şirketin yatırımını kendi ülkelerine çekmek için kolları sıvamıştı. Fakat, VW'den bugün yapılan bir açıklama ise üç Balkan ülkesinin heveslerini boşa çıkardı.
GİRİŞ 22.10.2019 14:22 OTOMOBİL
Metin Boyutu
Volkswagen'den flaş Türkiye açıklaması

Reuters'in haberine göre, Türkiye yatırımı ile ilgili konuşan Volkswagen'in üretim birimi yöneticisi Andreas Tostmann, "Gelişmeleri izliyoruz. Türkiye için planlar şu anda askıda. Aktif bir şekilde alternatif yerleri değerlendirmiyoruz" dedi.

 

Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in Türkiye'ye yapacağı yatırımın resmi açıklamasını ertelemesi, bir süredir çeşitli spekülasyonlara neden olmuştu. 

Öyle ki, Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan gibi Balkan ülkeleri, Volkswagen'in yeni fabrikasını kendi ülkelerinde açması kolları sıvamış ve Alman markaya çeşitli tekliflerde bulunmuştu.

 

Fakat, Volkswagen'den yapılan açıklama ise yatırımı kendi ülkesine çekmek isteyen ülkelerin heveslerini boşa çıkardı.

Reuters'in haberine göre, Volkswagen'in üretim birimi yöneticisi Andreas Tostmann, Alman üreticinin Türkiye'ye yeni bir araç fabrika kurma planının askıda olduğunu ve alternatif yerleri şu anda değerlendirmediklerini belirtti. 

Tostmann telefon üzerinden gazetecilere yaptığı açıklamada "Gelişmeleri izliyoruz. Türkiye için planlar şu anda askıda. Aktif bir şekilde alternatif yerleri değerlendirmiyoruz" dedi.

1 MİLYAR LİRALIK ŞİRKET KURDU

Volkswagen 15 Ekim'de yaptığı açıklamada Türkiye'nin Suriye'deki askeri operasyonuna yönelik uluslararası eleştirilerin ardından Türkiye'de bir otomobil fabrikası kurma kararını ertelediğini söylemişti.

Volkswagen Grubu, geçtiğimiz ay Manisa'da yaklaşık 1 milyar TL sermaye ile şirket kurmuştu. Alman otomotiv devinin Manisa'da açacağı fabrikasında, grubun bünyesindeki Seat ve Skoda gibi markaların da modellerinin üretilmesi planlanıyor.

Yeni fabrikanın 5 bin kişiye istihdam yaratması beklenirken, tesisin yıllık üretim kapasitesinin ise 300 bin adet olacağı bildiriliyor. 

Yorumlar

37
 • Suat Yanık

  1 hafta önce Şikayet Et Kendilerinden öte kimseyi beğenmezler. Emin olun ki buraya yatırım yapma sebebi, yerli otomobilin önünü kesmek içindir
 • Makam Aracı

  3 hafta önce Şikayet Et Yerli üretim makam araçlarından oluşsa Volkswagen kesin fabrikayı kurar yada yerli ve milli araçlar gelişir. Milliyetçi bir toplum olmalıyız birlik ve beraberlige önem vermeliyiz
  Toplam beğeni
 • Halil

  3 hafta önce Şikayet Et Alaman düşmanı olup alman arabasına binen tek millet
  Toplam beğeni
  • Misafir

   1 hafta önce Şikayet Et Alman asıl bize düşman. Terörist sevicisi Almanyanın bir medyasına göz at derim. Adamlar resmen zehir kusuyorlar Türkiyeye. Bizim ise kimseye zararımız yok.
   Toplam beğeni
 • yusuf

  3 hafta önce Şikayet Et biz de sizin arabalarınıza binmeyi Türkiye ye ne kadar sattığınızı düşünün ona göre yatırımlarınızı artırırsınız siyasi davranmayın tabi Yahudi ortaklarınız yoksa
  Toplam beğeni
 • Mahmut Akar

  3 hafta önce Şikayet Et Yerli oto hayal mi oldu? 300bin araç ne demek?
  Toplam beğeni
  • Kırıkkale

   3 hafta önce Şikayet Et Kırıkkale de kurulmalı aslında ucuz is gücü ucuz arazi ve Kızılırmak in bol suyu ve satış için Türkiyenin göbeginde ve Ankaraya 50 km mesafede daha ne olsun. Ucuz ve kaliteli iş gücü
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.