Volkswagen, üretimin askıda kalma süresini uzattı

Alman otomotiv devi Volkswagen, ülkedeki koronavirüs salgını nedeniyle durdurulan üretim süresini 4 iş günü daha uzatarak 9 Nisan olarak belirledi. Volkswagen'in farikaları 25 Mart'tan itibaren kapatılmıştı.

GİRİŞ 27.03.2020 10:22 GÜNCELLEME 29.03.2020 14:22 OTOMOBİL
Volkswagen, üretimin askıda kalma süresini uzattı
Volkswagen, üretimin askıda kalma süresini uzattı

Alman otomotiv üreticisi Volkswagen, talebin düşmesi ve tedarik zincirinde karşılaşılan zorluklar nedeniyle 20 Mart-5 Nisan'ı kapsayan üretimin durdurulması sürecini 4 iş günü uzattı.

Volkswagen'den yapılan açıklamada, Almanya’daki fabrikalarında üretim faaliyetlerinin askıda kalması sürecinin, 4 iş günü ilaveyle 9 Nisan’a uzatıldığı bildirildi.

 

Kararın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle otomobillere talepteki düşüşün ve tedarik zincirinde karşılaşılan zorlukların bir sonucu olarak alındığı ifade edilen açıklamada, şirketin mümkün olan en kısa sürede üretime devam etmek için çalıştığı vurgulandı.

İlk aşamada 5 Nisan'a kadar askıya alınacağı duyurulmuştu.

Volkswagen, 18 Mart’ta yaptığı açıklamada, şirketin Almanya dahil Avrupa'daki bazı tesislerindeki üretim faaliyetlerinin, kıtada hükümetlerin salgının yayılmasını yavaşlatmak için aldığı yeni önlemler ve parça temini konusunda ortaya çıkan belirsizlikler sebebiyle ilk aşamada 20 Mart'tan itibaren 5 Nisan'a kadar askıya alınacağını duyurmuştu.

KORONAVİRÜS VOLKSWAGEN'E PAHALIYA PATLADI

Alman otomotiv devi Volkswagen (VW) Yönetim Kurulu Başkanı Herbert Diess, koronavirüs krizinin otomobil üreticileri için uzun süreli sonuçları olabileceğini belirterek krizin Volkswagen’de haftalık 2 milyar euroya mal olduğunu açıkladı.

 

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Giray 2 gün önce Şikayet Et
    Bugün haberlere baktımda Peugeot felan hepsi üretimi durdurmuş. Durum vahim
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR