Haber 7

MHP 'kazandık' dediği vekili kaybetti

İstanbul İl Seçim Kurulu, MHP'li Hayrettin Nuhoğlu'nun milletvekili olamadığını duyurdu. Bu sonuçla birlikte 'en genç milletvekili' olarak tanımlanan bir isim Meclis'e girdi.
GİRİŞ 20.06.2011 13:03 Partiler
Metin Boyutu
MHP 'kazandık' dediği vekili kaybetti

İstanbul İl Seçim Kurulu, AK Parti adayı Muhammet Bilal Macit'in milletvekili olduğuna hükmetti.

Bu kararla birlikte MHP'li Hayrettin Nuhoğlu milletvekili hayali suıya düşmüş oldu.

Bu sonuçla İstanbul 1. bölgede 16. sırada yer alan Muhammet Bilal Macit, 27 yaşında milletvekili olma hakkı kazanarak, Meclis'in en genç vekili ünvanını ele geçirmiş oldu.

Yorumlar

11
 • ahmet müderrisoğlu

  8 yıl önce Şikayet Et şukru baş. al sana gerçek, bilal macit az evvel mazbatsını aldı
 • ali ateş

  8 yıl önce Şikayet Et bu genç vekilin. akp listelerine kimin önerisiyle konulduğunu bilenler il seçim kurulunun başka bir karar verme şansının olmadığınıda bilirlermi dersiniz.kaldıki gümrük oylarının nasıl dağıtılacağı bir arkadaş tarafından açıklanmış.
 • ahmet müderrisoğlu

  8 yıl önce Şikayet Et 550+1 olsunda sevinsinler. yazık ya bu mhp liler bir vekil için çok ağladılar, acaba bu dönemlik koltuk sayısı 551 olsa:)
 • sukru bas

  8 yıl önce Şikayet Et ::. akp toplam gümrüklerden 74.761 oy aldı. mhp gümrükler 9855 oy aldı. fark 64906 oy. bu rakamı geçerli oy sayısına göre 1.bölge payını ayıralım. yukarı yuvarlama yaparak 3800 oy düşer. bu 3800 oyu 16 milletvekiline bölelim. 237 oy yapar. partizanlık yapmayın hesap yapın. farkın kapanması imkansız. bugün birçok haber hatası yapıldı. ysk sayfası açık bakabilirsiniz. burada yaptığım hesabı anlamayanlar olabilir. onlar kendi bildiklerini bilmeye devam etsin. gerçekler bu hafta ortaya çıkar.
  Toplam beğeni
 • sukru bas

  8 yıl önce Şikayet Et ::. sanki kadıköydeki timsah yürüyüşü tekrar yapılıyor. sabah ysk nın yayınladığı listede mhp 258bin oy almıştı. öğleden sonraki listede 260335 kişi mhp.nin, 1386429 kişi ise akp.nin. mhp adayı 379 oy fazlası ile seçilmiş bulunuyor. ysk sayfasına bakabilirsiniz.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.