Dik süpürgeyle ev temizliği nasıl yapılır?

Dik süpürgeler hem az yer kaplamaları hem de kolay kullanımları sebebiyle ev temizliğinde sık tercih ediliyor. Ancak dik süpürgelerin filtreleri çok çabuk kirleniyor. İşte sizlere dik süpürgelerin filtrelerinin her zaman temiz kalmasını sağlayacak kolay ve akıllıca bir yöntem...

GİRİŞ 03.07.2018 07:01 GÜNCELLEME 03.07.2018 09:06 Pratik Bilgiler
Dik süpürgeyle ev temizliği nasıl yapılır?
Dik süpürgeyle ev temizliği nasıl yapılır?

Ev temizliğini kolaylaştıran ve temizlik süresini kısaltan dik süpürgeler son yıllarda ev kadınlarının gözdesi olmuş durumda. Çekim güçleri çok olan ve az yer kaplayan dik süpürgeler, diğer süpürge modellerine göre daha uygun fiyatlara satılıyor. Ancak dik süpürgelerin filtresinin çok çabuk kirlenmesi ev kadınların şikayet ettikleri durumların başında geliyor. Dik süpürgelerin filtre temizleme sorunundan nasıl kurtulacağınızı sizler için araştırdık. 

Dik süpürgeler, ister torbalı ister torbasız olsun çok fazla toz topluyorlar. Bunu engellemek için süpürgenin filtre kısmına kullanmadan önce ıslak bir mendil koyun.

Islak mendilin nemli yapısı tozları içine hapsedecek ve filtreyi her kullanımdan sonra yıkamak zorundan kalmayacaksınız. Eğer dik süpürgeniz torbalıysa torbanın üzerine ıslak mendil sarın. 

Bu işlem sayesinden süpürgeye yapışan tozlardan kurtulacaksınız. 

 

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR