Mutfak tezgahı temizlemenin pratik yöntemi

Mutfağa girişte en çok göz çarpan eşyanın şüphesiz mutfak tezgahlarıdır. Tezgahın her daim temiz bırakılması mutfağın görselliğini ve hijyenini etkileyeceğinden düzenli bakımına önem verilmelidir. Mutfak tezgahları nasıl temizlenir? Pratik yöntemleri nelerdir?

GİRİŞ 31.10.2019 08:04 GÜNCELLEME 31.10.2019 08:05 Pratik Bilgiler
Mutfak tezgahı temizlemenin pratik yöntemi
Mutfak tezgahı temizlemenin pratik yöntemi

Mutfakta en çok kullanılan eşya olan mutfak tezgahları çoğu zaman aside, yağa veya inatçı leke bırakan malzemelere maruz kalmaktadır. Mutfak tezgahlarının kalitesine ve yapısına göre bakımı yapılırsa doğru bir temizlik olmaktadır. Mutfak tezgahlarının bakımı konusunda bilinmesi gereken bazı hususları sizlere aktarıyoruz. Haberimizin içeriği için sayfamızı takip ediniz. Mutfak tezgahı nasıl temizlenmelidir? Mutfak tezgahı temizliğinde bilinmesi gereken pratik yöntemler nelerdir?

Mutfak tezgahı nasıl temizlenir

MUTFAK TEZGAHI TEMİZLİĞİ

- İnatçı yağ lekeleri mutfak tezgahında yer edebilir. Bulaşık deterjanını yağların üzerinde gezdiriniz ve üzerine bir miktar su ilave ederek bekletmeye alınız daha sonra süngerin sert yüzeyi ile temizleyiniz.

Mutfak tezgahı temizliği

- Tezgahta biriken kırıntılar bazen zorlayıcı olabilir. Onları çıkarmak için üzerine yağ dökebilirsiniz. Yağın kayganlaştırıcı özelliği ile kırıntılar yumuşayacak ve siz deterjanla üzerinden geçerek temizliği sağlayabilirsiniz.

Mutfak tezgahı temizliği

- Gül suyu dökerek tezgahını temizlediğiniz zaman antioksidan görevi görecek ve tezgahın güzel kokmasına neden olabilir.

Mutfak tezgahı nasıl temizlenir?

- Tezgahta beyazlaşmış lekeler varsa çamaşır suyu ve biraz cif dökerek bekletiniz daha sonra temiz bezle iyice durulama yaparak siliniz.

Mutfak tezgahı temizliği

- Tezgahın üzerindeki meyve,kahve veya benzeri lekeler için  birkaç damla amonyak katılmış çamaşır suyuyla yok olana kadar ovalama işlemi yapınız.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR