Haber 7

Trakya’nın Hızlı Tren’i için ihale süreci başladı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Tekirdağ-Muratlı Çevre Yolu ve Kapaklı-Saray Çevre Yolu açılışı ile Tekirdağ-Hayrabolu Yolu’nun temelini attı.
GİRİŞ 29.12.2017 09:34 Projeler
Metin Boyutu
Trakya’nın Hızlı Tren’i için ihale süreci başladı

Arslan törende yaptığı konuşmada, iki projenin toplam maliyetinin 224 milyon lira olduğunu bildirdi. Arslan İstanbul-Avrupa Hızlı Tren Projesi’nin Tekirdağ’dan, Çerkezköy’den, Çorlu’dan geçeceğini belirterek, “Bu sene ocak ayında geldiğimizde onun da sözünü vermiştik, ihale sürecini başlattık. 

Hızlı tren olarak inşallah Avrupa’ya Tekirdağ’ı bağladığımız gibi Bakü-Tiflis-Kars ile birlikte Tekirdağ’da üretilen ürünleri Orta Asya’ya Uzak Doğu’ya kadar gönderebilecek hale geleceğiz” ifadelerini kullandı. 

Arslan, yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü’nüde  Cumhuriyetin 100. kuruluş yılı olan 2023’te açmayı planladıklarını hatırlatarak, “1915 Çanakkale Köprüsü üzerinden hem Tekirdağ’ı hem Trakya’yı hem de Avrupa’yı Ege’ye, Batı Akdeniz’e bağlamakla ilgili önemli hedefimiz, rüyamız vardı. Bizim farkımız, hayal edip rüya görmekle kalmıyoruz, hayal edip gerçekleştiriyoruz. Bu sene 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelini attık. Sadece köprünün yapılmasıyla ilgili 2 kuru havuz yapıyoruz ki 2 futbol sahası büyüklüğünde” dedi.

Kaynak : AA

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.