Haber 7

Devlet hastanelerinde bir ilk!

Sağlık Bakanlığı Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığı'nın pilot hastane olarak seçtiği Manisa Akhisar'daki devlet hastanesinde suda doğum ünitesinin hizmete girmesinde sona gelindi.
GİRİŞ 23.02.2018 02:12 SAĞLIK
Metin Boyutu
Devlet hastanelerinde bir ilk!

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi'nde, sezaryen oranlarının düşürülmesine yönelik oluşturulan Su Eşliğinde Doğum Ünitesi (Hidroterapi Eşliğinde Travay) hazırlıkları tamamlandı.

"İSTEYEN HAMİLELERE BU İMKANI SUNACAĞIZ"

 

 

Konuyla ilgi bilgi veren Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Erol Karaca "Öncelikle, 'Anne ve Bebek Dostu' unvanına sahip hastanemize, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından suda doğum sertifikasına sahip Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sergül Aydın'ın ataması gerçekleşti ve kadromuz güçlendi. Ardından kadın doğum uzmanlarımızdan Op. Dr. Tibet Koyuncu ve ebelerimiz Ankara'da Sağlık Bakanlığı tarafından açılan suda doğum eğitimine katılıp, sertifikalarını aldı. Diğer kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarımız Op. Dr. İbrahim Acun ve Op. Dr. Levent Sapmaz'ın da sertifika eğitimleri planlandı. Dört Sancı-Doğum - Loğusa (SDL) odamızdan birinde su eşliğinde doğum için gerekli hazırlıkları yapmaya başladık. Arzu duyan, bebek bekleyen hamilelerimize doğumu kolaylaştıran bu imkanı sunmayı planlıyoruz" dedi.

"SU EŞLİĞİNDE DOĞUM EN SAĞLIKLI YÖNTEM"

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Sergül Aydın da, "Normal doğum gebelere korkutucu gelebiliyor. Sırf bu nedenle sezaryen tercih eden gebelerimiz mevcut. Su eşliğinde doğum ile hastalarımız ılık suyun içerisinde rahatlayacak, kasları ve dokuları gevşeyecek ve böylece doğum yapmaları çok daha rahat gerçekleşecek. Doğum süresi de kısalacak. Ayrıca sıcak su ile anne karnındaki bebeğe oksijen daha fazla ulaşacaktır. Su eşliğinde doğum ile en sağlıklı ve tavsiye edilen doğum yöntemi olan normal doğumun uygulanabilirliğini arttırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Yorumlar

11
 • sfddd

  9 ay önce Şikayet Et Hasta odaları bir kisilik olsun.diger hasta digerinden etkilemesin.
 • muhammet aydın

  9 ay önce Şikayet Et maşallah barekallah
 • Ankara

  9 ay önce Şikayet Et Bagcılar egitim arastırma hastanesinde suan bir kolonoskopi için 31 temmuz 2018 e randevu veriyorlar. ustelik teyze 70 yaş üzerindeydi. İyi şeyler olurken boyle kötü seylerde oluyor.
  Toplam beğeni
 • ısparta

  9 ay önce Şikayet Et Isparta Şehir Hastanesinde de dün uygulamaya geçti bu yöntem
  Toplam beğeni
 • AloneWolf

  9 ay önce Şikayet Et Adamlar Mars'da doğum yapabilmenin araştırmasını yapıyorlar, bizimkiler ise Günaydınnnnnn.
  • G.antep 27

   9 ay önce Şikayet Et Adini turkce yazaydin. Sonra mars hayali kuraydin
   Toplam beğeni
  • Osmanlı Torunu

   9 ay önce Şikayet Et Boş konuşmandan belli Çok biliyorsan daha iyisini sen yap o zaman. .. Öyle klavye şovmenliğiyle olmuyor bu işler Bak devlet şunu yapabilir aslında;SENİN GİBİ BOŞ KONUŞANLARIN HEPSİNİ BİR YERE DOLDURUP ,SİZİ MARSA FIRLATABİLİR....Hem birebir test etmiş olursun......
   Toplam beğeni
  • Abdurrahman

   9 ay önce Şikayet Et Sen devletin için ne yaptın. Mars'a gitmek için. Boş laf seninki. Toplum olarak kendimize bi bakmalıyız. Nasılsanız öyle yönetilirsin.
   Toplam beğeni
  • vılademir

   9 ay önce Şikayet Et sizede günaydııın yapılan güzellikleri göremiyosunuz bi kere de şükredin halinize eskiden bunları hayal etmek bile imkansızdı...
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.