Haber 7

Kansızlık için kür tarifi (Evde tedavi yöntemi!)

Türkiye’de demir yetersizliği anemisi görülme sıklığı giderek artıyor. Kansızlık özellikle çocuklarda, gebe ve emzikli kadınlarda sıklıkla ortaya çıkıyor. Özellikle ülkemizdeki kadınların çok sık yaşadığı bir sorun olan kansızlığı doğal bir formülle yenebilirsiniz. İşte kansızlığa karı gelebilecek en etkili besin...
GİRİŞ 06.11.2018 09:30 SAĞLIK
Metin Boyutu
Kansızlık için kür tarifi (Evde tedavi yöntemi!)

Tıp dilinde anemi denilen kansızlık, kandaki kırmızı hücrelerin veya hemoglobin denilen kırmızı maddelerin ya da her ikisinin de azalmasıdır. Kadınlarda, gebeliklerde ve çocuklarda daha sık görülür. Günümüzde birçok kişide görülen kansızlığın önüne geçilebilmesi için, sağlıklı ve temel gıdaların tüketimine özen gösterilmesi gereklidir. Feridun Kunak, kansızlığı önleyen çok özel kür tarifini izleyicilere aktardı. İçerisinde pekmez, yer fıstığı tozu, keçiboynuzu tozu ve polen olan kansızlığa iyi gelen kür yapımını ekrana getiren Kunak püf noktalarını paylaştı.

KANSIZLIKTAN KURTARAN FORMÜL

Malzemeler

- 2 su bardağı pekmez (keçi boynuzu)
- 1 çay bardağı yer fıstığı tozu
- 1 çorba kaşığı keçiboynuzu tozu
- 1 çorba kaşığı polen

 

Dr. Feridun Kunak karışımın yemek aralarında bir yemek kaşığı yenmesini dolapta veya oda sıcaklığında kavanozun içerisinde saklanması gerektiğini belirtti.

Yorumlar

2
 • doğru

  11 ay önce Şikayet Et o kadar çok kullandım hepsi boş,hiçbirisinin klinik deneyi yok...
  Toplam beğeni
  • xray

   11 ay önce Şikayet Et kilosu 20tl altında olan pekmezler olmamak şartıyla
  • MURAT

   11 ay önce Şikayet Et var kardeşim iyi araştır. ayrıca doğal olandan ve uygun saklama koşullarında olandan kullanmalısın. bir de üzüm pekmezi bu iş için mükemmeldir.kansızlık dediğin anemi hastalığıdır ve bunun için sabredip en az bir ay kesintisiz kullanman gerek
   Toplam beğeni
  • Yorgun

   11 ay önce Şikayet Et demekki sana yaramıyo sen kullanma okadar
   Toplam beğeni
 • emrah

  11 ay önce Şikayet Et bir miktarda köy yapımı üzüm pekmezide ilave edin.. toprakla kaynatılmış olacak.. 15 gün sonra değerlere baktırın..
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.