Haber 7

Sık saç dökülmesi yaşayanlar için özel tarif! Saçların gür çıkması için...

Sağlıklı saçlar, bakımlı bir görünüme sahip olmada çok önemli. Ancak beslenme alışkanlıklarından, strese, yanlış ürün kullanımından çeşitli hastalıklara kadar pek çok etken saç dökülmesine neden olabiliyor. Peki yoğun saç dökülmesinden nasıl kurtulunur? İşte saç dökülmesine iyi gelen yöntemler...
GİRİŞ 22.11.2018 12:07 SAĞLIK
Metin Boyutu
Sık saç dökülmesi yaşayanlar için özel tarif! Saçların gür çıkması için...

Günümüzde erkek ve kadınların en çok karşılaştığı sorunlardan biri “saç dökülmesi”dir. Daha çok erkeklere özgü olduğu düşünülen bu sorun ile kadınlar da karşı karşıya kalmaktadır.

 

 

Saç dökülmesi mevsimsel değişiklikler, stres, demir eksikliği, hormon bozuklukları nedeniyle meydana gelebilir. Ancak uzun süreli saç dökülmeleri ciddi hastalıkların belirtilerinden biri olabilir. Mevsimsel değişiklikler, stres, demir eksikliği ve hormon bozuklukları saç dökülmesine neden olabilir. 

Uzun süreli saç dökülmeleri ciddi hastalıkların belirtilerinden biri de olabilir. Şimdi saç dökülmesi sebepleri ve saç dökülmesinin nasıl önlenebileceğini inceleyelim...

 

 

Saç Dökülmesi

SAÇ DÖKÜLMESİ NASIL ÖNLENİR? SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİ…

Saç dökülmesinin tıbbi yöntemleri bulunmaktadır. Bunun için doktorlara başvurabilirsiniz. Ayrıca saçlarınız dökülmesin istiyorsanız;

1) Stresten uzak durun ve sigara, alkol gibi alışkanlıklarınızı bırakmaya çalışın.

2) Bilindiği gibi saçı her gün yıkamak iyi değildir. 2-3 günde bir ph 5.5 değerinde bir şampuanla yıkamaya özen gösterin.

3) Protein ve B grubu vitaminler almaya özen gösterin.

4) Jöle, saç spreyi gibi ürünleri kullanmamaya özen gösterin.

5) Yüksek miktarda A vitamini alınması saç dökümünü tetikler.

6) Saç ve saç derisine zarar veren ürünlerden uzak durun.

SAÇ DÖKÜLMESİNE İYİ GELEN KÜR TARİFİ

Stresin, sıkıntının ve yanlış beslenmenin sebep olduğu saç dökülmeleri hem kadınlar hem de erkekler için oldukça sıkıntılı bir durumdur. Işıl ışıl parlayan, hacimli ve gür saçlara sahip olmak aslında o kadar zor değil. Feridun Kunak, içerisinde yumurta sarısı, zeytinyağı, bal olan saçları güçlendiren ve besleyen çok özel saç maskesi yapımını izleyiciyle paylaştı. Kunak, karışımı bütün saça uygulayıp bir saat beklettikten sonra yıkanmasını tavsiye etti.

Yorumlar

2
 • Zehra

  3 ay önce Şikayet Et Buçözüm işe yararmı saçım uzun ve dökülüyor ♡
 • serkan

  6 ay önce Şikayet Et arkadaş her şeye çare buluyorsunuz da şu saçlar kaldı ya, 20 yaşında döküldü öyle kaldı, tamam, dalaman havalimanı gibi değil ama eskiden daha iyiydi.
  Toplam beğeni
  • melike

   6 ay önce Şikayet Et :D ben şok yoruma bayıldım
  • mxxxxx

   6 ay önce Şikayet Et aynen
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.