Haber 7

Almanya, Mira ve Bahar için harekete geçti

Almanya'da uygun kemik iliği aranan Türk lösemi hastaları 22 yaşındaki Bahar ile 2 yaşındaki Mira için, 2 Aralık'ta kampanya düzenlenecek.
GİRİŞ 27.11.2018 03:37 SAĞLIK
Metin Boyutu
Almanya, Mira ve Bahar için harekete geçti

Aynı kadere sahip olan ve yaşama tutunabilmeleri için acil kök hücre  nakline ihtiyacı bulunan soyadları açıklanmayan iki hasta için, Jaegerstr. 9,  67059 Ludwigshafen am Rhein adresindeki Carl-Bosch Lisesinde bağışçılar yerel  saatle 11.00-16.00 arasında doku tipi örneği verebilecek.

 

Ludwigshafen'da yaşayan Bahar ile Mannheim'da yaşayan Mira için Alman  Kemik İliği Bankasının (DKMS) düzenleyeceği kampanyaya 17-55 yaş arasında, en az  50 kilogram olan sağlıklı herkesin kök hücre vericisi olarak kayıt  yaptırabileceği belirtildi.

Tükürük yöntemiyle alınan örneklerin bu iki hastaya uymaması durumunda  veri bankalarına kayıtlı diğer hastalar için uygun olabileceği ifade edildi ve  bir yaşam kurtarmak isteyen herkesin kampanyaya katılması istendi.

 

Yorumlar

3
 • ASLAN YALAVAÇ

  5 ay önce Şikayet Et Yüce rabbim acil şifalar versin :-)
  Toplam beğeni
 • osmanli Torunu

  5 ay önce Şikayet Et Ben yurt disinda Stuttgarta aylemle yasiyorum biz burda katila bilecegimiz bir yer yokmu
  Toplam beğeni
 • burada

  5 ay önce Şikayet Et Güzel bir uygulama. Bizde DKMS e bağış yaptik. istanbulda bir kişiye ilik verdik. o hasta simdi sağlıklı bir şekilde yaşıyor. Allah niyetinizi hayra cikarsin.
  Toplam beğeni
  • Vatandaş

   5 ay önce Şikayet Et Bu tarz bağışların kamu spotuyla destekkenmesi ve eğitin sistemie eklenmesi lazım. Allah sizden razı olsun. Allah şifa versin tüm sıkıntılı insanlara.
   Toplam beğeni
  • halil ibrahim

   5 ay önce Şikayet Et Amiiiiiin
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.