Göktaşının faydası var mıdır? Kansere şifa uzaydan geldi!

Çin'de yapılan bir araştırmada uzaydan gelen ve atmosferi aşarak dünyaya düşen göktaşlarının getirdiği iridyum elementleri dinazorları öldürdüğü gibi kanserli hücreleri de yok etmede etkili olduğunu açıkladı.

GİRİŞ 06.05.2019 07:22 GÜNCELLEME 06.05.2019 07:53 Sağlık
Göktaşının faydası var mıdır? Kansere şifa uzaydan geldi!
Göktaşının faydası var mıdır? Kansere şifa uzaydan geldi!

Vücuttaki sağlıklı hücrelerin bazı etkilerle deformasyona uğraması sonucu DNA'ları değişiyor. Değişen hücreler artık vücut için tehlikeye yol açan ciddi tümörler haline geliyor. Buda kanser hastalıklarına zemin hazırlar. Özellikle global çağda sağlıksız beslenme ve GDO'lu besinler kaynaklı kanser hastalığı çeşitleri ile beraber arttı. Uzmanlar bu konun önüne geçmek için çeşitli yollara başvurmaktadır.

göktaşı

Warwick Üniversitesi'ndeki Çinli araştırmacılar kanserli hücreleri yok eden bir mucizeye rastladı. İnsanoğlunun yaşamından önce yaşayan dinazorları bitiren göktaşların aslında insanlığa büyük bir faydası olduğu ortaya çıkarıldı. Göktaşlarında bulunun iridyum bileşeni ışın tedavi yöntemi ile kanserli hücreleri tespit ederek yok ediyor.

göktaşları

Ayrıca bu hücreler sağlıklı hücrelere zarar vermiyor. Dünyada nadiren bulunan iridyum bileşeni göktaşların içerisinde oldukça fazla bulunuyor. Pahalı olan bu element ile ilgili araştırmalar henüz taze olmasına rağmen uzmanlar kanserli hastalara umut olacağını vurguluyor.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR