Haber 7

Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? Sivrisinek ısırığı kaşıntısı nasıl geçer?

Sıcaklıkların artış göstermesine paralel olarak yaygın biçimde karşılaşılan problem olan sivrisinek ısırıkları konusuna yönelik sıkça sorulan soruları yakın mercek altına aldık. Yaz aylarının korkulu rüyası haline gelen, ciddi ölçüde kaşıntı ve cildin tahriş olmasına sebebiyet verebilen sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? Evde bulunan malzemelerle kolaylıkla uygulayabileceğiniz sivrisinek ısırığı kaşıntısı nasıl geçer?
GİRİŞ 28.06.2019 12:12 SAĞLIK
Metin Boyutu
Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? Sivrisinek ısırığı kaşıntısı nasıl geçer?

Kavurucu yaz döneminde sayıları giderek çoğalan, kapı yahut pencere açılmasına bağlı olarak evin içerisine kaşla göz arasında girebilen sivrisinekler insan vücudunun çeşitli bölgelerini varlığını fark ettiremeden ısırabilmektedir. Bilhassa tatil yapmak için tercih edilen çeşitli mekanlarda daha fazla karşılaşılabilen sivrisinek ısırığı, vücutta durdurulamaz şiddette kaşıntı hali meydana getirebilmekte ve bunun sonucunda deriyi tahriş edebilmektedir. Peki, bazı durumlarda taşıyabilecekleri enfeksiyon nedeniyle önemli komplikasyonlara davetiye çıkarabilen sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? Tamamen doğal yöntemler çerçevesinde ve elinizin altında bulunan malzemelerle vücutta kabarma veya sertleşme gibi yaşadığınız problemleri ortadan kalkmasına yardımcı olabilecek Sivrisinek ısırığı kaşıntısı nasıl geçer?

 

 

SİVRİSİNEK ISIRIĞINA NE İYİ GELİR? SİVRİSİNEK ISIRIĞI KAŞINTISI NASIL GEÇER?

*Sivrisinek ısırığına bağlı olarak meydana gelen bir türlü geçmek bilmeyen ve dur durak bilmeden devam eden kaşıntıyı ve ciltte kendini gösteren kızarıklık yahut tahriş gibi problemler ortadan kaldırabilecek kesin çözüm yöntemlerinden biri de soğuk komprestir. Soğuk kompresi, sivrisineğin ısırmış olduğu bölgeye 10 dakika süresince uyguladığınız takdirde karşılaştığınız sorunları minimum düzeye indirgeyebilirsiniz.

 

 

sivrisinek ısırığı nasıl geçer

*Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? sorusuna yanıt arayan kişiler için de diğer bir etkili çözüm yöntemlerinden ikincisi de hiç şüphesiz limon suyudur. Limon suyunun her derde deva faydaları arasında sivrisinek ısırıklarını geçirmesi yer almaktadır, sivrisinek sokması sonucunda oluşum gösterebilen kaşıntı ve şişlik gibi olumsuz etkileri yok edebilecek özelliğe sahiptir.

sivrisinek ısırığına ne iyi gelir

*Sivrisinek ısırığı nasıl geçer? yönünde araştırmalarını sürdürenler için birebir etki gösterecek başka yöntemler arasında da bal bulunmaktadır. Doğanın bir mucizesi olan bal, sivrisinek ısırıklarına da iyi gelerek o bölgeye bir parça sürdüğünüzde hem mevcut kaşıntıyı ve kızarıklığı giderecektir hem de enfeksiyon problemini de ortadan kaldıracaktır. 

Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? şeklinde sorgulamalarını yürütenler için kesin çözüm niteliğindeki yöntemler olarak elma sirkesine de yer verebiliriz. Çünkü elma sirkesinin bileşimini incelediğimizde, antiseptik ve antifungal maddelerini de içerisinde barındırdığından sivrisinek ısırıklarına son derece iyi gelmektedir. Bir pamuk yardımıyla bir miktar elma sirkesinin sivrisineğin soktuğu bölgeye uyguladığınız takdirde kaşıntıyı yok edecek ve tahriş&kızarıklık-kabarma meydana gelen cildin iyileşmesine yardımcı olacak özelliktedir.

*Sivrisinek ısırığı nasıl geçer? diyenler için soğan, fesleğen ve tuz gibi baharatlar iltihap&enfeksiyonla savaşan baharatlar olmasından ötürü imdadınıza hızır gibi yetişecektir. Birkaç adet fesleğen yaprağını havanda ezme işleminde bulunduktan sonra sivrisineğin soktuğu bölgenin üzerine sürmeniz meydana getirdiği olumsuz etkilerinden çok kısa bir süre içerisinde yardımcı olacaktır. Aynı şekilde soğan ya da tuzu da sivrisineğin ısırdığı noktaya sürerseniz yaşadığınız problemlerden kurtularak rahatlama etkisi meydana getirecektir.

*Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? sorusunun yanıtını merak edenler için sıralayabileceğimiz en etkili çözüm yöntemleri olarak; çay poşetleri, diş macunu ve muz bulunmaktadır. Bu saydığımız malzemelerden bir tanesini sivrisineğin ısırdığı bölgeye bir miktar uyguladığınızda kabarma, sertleşme gibi sorunlara iyi geldiği gibi kaşıntı, tahriş ve enfeksiyonlara karşı da iyi geldiği bilinmektedir.

SİVRİSİNEK ISIRIĞI ZARARLI MIDIR?

Sivrisinek ısırığı genellikle aldırış edilmeyen bir problemdir, fakat alerjisi olan insanlarda pek çok hastalığa zemin hazırlayabilmektedir. Sivrisineklerin bazılarının hastalık salgılayabileceğinin özellikle altını çizen uzmanlar, ısırıklara bağlı olarak meydana gelebilecek hastalıkların başında sıtma olduğu  vurgulandı. Sonuç olarak sivrisinekler bünyesinde önemli ve hayati tehdit unsuru oluşturabilecek enfeksiyonlar taşıyabileceğinden ötürü yabana atılmaması gereken bir sorundur. Aynı zamanda sivrisineklerin sarı humma, fil hastalığı ya da sıtma gibi parazit hastalıklarını taşıyabileceğinden ötürü son derece dikkatli olunması gerekmektedir.

sivrisinek ısırığı zararlı mıdır

Yorumlar

3
 • ferhat.s

  2 hafta önce Şikayet Et ben kasinti basladigi anda, sigara ile isirilan bölgeyi isitiyorum deriyi yakmiyacak kadari ,SICAKLIGA DAYANA BILDIM KADARI sonra sigarayi geri cekiyorum 10 saniye bekleyip tekrar isitiyorum ve bunu 3-4 kere uygulayinca kasintiyi etkisiz hale getiriyorum garantisi var .
  Toplam beğeni
 • Yilmaz 1453

  2 hafta önce Şikayet Et Gece Savas yaptim sivri sineklerle 5 kere sokarmi bir insani Rahat yarim litre kanimi cekti
  Toplam beğeni
  • avni

   2 hafta önce Şikayet Et hahaha, başımıza geldiğinde uykumuzu mahveden çıldırtıcı bir olay ama böyle yorumlarda okuyunca gülmekten alıkoyamıyor insan kendini.
   Toplam beğeni
 • Bir Dost

  2 hafta önce Şikayet Et Tükürük iyi geliyor. Kendi tükürüğünü sürecen birebir çare.
  Toplam beğeni
 • Vatandaş

  2 hafta önce Şikayet Et En etkili tek çare amonyak sürmektir. Hem mikropları öldürür hem de sineğin deri altına kanın akışkanlığını artırmak için zerk ettiği tükürüğünün sebep olduğu kaşıntı, kızarıklık ve şişmeyi önler. Etkisi sürüldükten sonra 2-5 dakika içinde görülür.
  Toplam beğeni
 • CEMİL

  2 hafta önce Şikayet Et son resimdeki adama resmen atış talimi yapmışlar
  Toplam beğeni
  • serkan torun

   2 hafta önce Şikayet Et Kadın
   Toplam beğeni
  • aamoi

   2 hafta önce Şikayet Et ne adami la, ojeli gormuyormusun
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.