Haber 7

Tarçınlı süt diyetiyle göbek eritme yolu | Kesin 1 ayda 4 kilo zayıflama!

Hangi yönteme başvurursanız başvurun fazla kilolarınız vücudunuzu terk etmek nedir bilmiyorsa tarçınlı süt diyetine bir fırsat tanımanızın vakti gelmiş demektir. İkisi bir araya geldiğinde marifetlerini daha güçlü bir şekilde sergileyerek zayıflatan ve yağ yakıcı tarçınlı süt diyeti nasıl yapılır? Özellikle damak tadına düşkün olanların asla vazgeçemediği 1 ayda 4 kilo verdiren ve göbek yağlarını eriten tarçınlı süt tarifi...
GİRİŞ 08.08.2019 15:00 SAĞLIK
Metin Boyutu
Tarçınlı süt diyetiyle göbek eritme yolu | Kesin 1 ayda 4 kilo zayıflama!

Tarçınlı süt diyeti, kilo vermek konusunda şimdiye kadar sarf ettiği tüm çabalarından istediği sonucu bir türlü alamayan ve zayıflamak adına çeşitli zayıflama yöntemlerini denemesine rağmen hala yerinde saymaya devam eden kişilerin imdadına yetişecek. Tarçın ve süt ikilisi bir arada tüketildiğinde metabolizmayı harekete geçirerek yağ yakıcı özelliğini aktif hale getirmesinin yanı sıra içerisinde barındırdığı yüksek miktarda antioksidan barındırması sayesinde de hücrelerin baştan aşağı yenilenmesinde görev üstlenmektedir. Meydana gelebilecek pek çok sağlık sorunu karşısında güç ve kuvvet kazanılmasında yardımcı olan, önüne geçilemeyen tatlı krizinin yaşanmamasını amaçlayan ve zayıflatan Tarçınlı süt diyeti nasıl yapılır? Gerek iştahın kapanmasına destek vererek gün boyu tok tutucu özelliğini devreye geçiren gerekse kilo verdiren ve yağ yakan tarçınlı süt tarifiyle ilgili bilinmeyen ayrıntılar...

5 GÜNDE 3 KİLO BİRDEN VERMENİZİ SAĞLAYACAK MUCİZE YOĞURT DİYETİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA!

 

 

TARÇINLI SÜT ZAYIFLATIR MI? TARÇINLI SÜT DİYETİNİN KİLO VERMEYLE İLİŞKİSİ...

Yürütülen bilimsel araştırmaların neticesinde ortaya konulan veriler, tarçınlı sütün zayıflatan ve kilo verdiren bir özelliğe sahip olduğunu göstermektedir. Tarçınlı sütü tüketen kişilerin kan şekerinin yükselmesine engel olduğu ve tüketilen yiyecek-içeceklerin midede uzun bir zaman boyunca kalmasını sağlayarak açlık hissiyatının uyanmasının önüne geçmektedir. Tarçınlı süt diyetini uygulayan kişiler, yemek yedikten çok kısa bir süre içinde acıkıp tekrar kalori alımına gitmeyecekleri için kilo verme ve zayıflama sürecinde önemli ölçüde yarar sağladığını söyleyebilmek mümkündür. Bununla birlikte tarçınlı süt diyeti, vücutta oluşan yağ dokusunun hızlı ve kolay bir şekilde eritilmesini sağlamakta, kilo vermenin önündeki engelleri tek tek ortadan kaldırarak metabolizma hızında herhangi bir yavaşlama meydana gelmesine mani olmaktadır. 

yağ yakıcı tarçınlı süt diyeti

TARÇINLI SÜT DİYETİ NASIL YAPILIR?

Bilimsel araştırmalardan elde edilen bilgiler doğrultusunda; şayet ''orta derecede'' bir kalori kısıtlaması getirilip az yağlı gıda/yiyeceklerden oluşan bir diyet listesiyle beslenen kimselerin düzenli olarak gün içerisinde iki bardak tarçınlı süt içmesinin ardından yağ yakıcı etkisini bariz bir şekilde göstererek 1 ayda 4 kilo verdirmektedir. Kısaca özetmek gerekirse Tarçınlı Süt diyetinde öğün sayısını azaltmanızla beraber aşırı yağlı, kalorisi bir hayli fazla ve yüksek miktarda şeker içeren tatlılardan sakınmanız gerekmektedir.

Tarçınlı süt diyetinde özellikle akşam saat 20:00’dan itibaren bir sonraki güne kadar yemek yemeyi sonlandırmanız ve bol miktarda sebze ve meyve tüketimine yer vermeniz gerekmektedir. 1 tatlı kaşığı tarçını ile 1 bardak az yağlı sıcak sütü güzelce karıştırıp ikindi saatinde ara öğün olarak ve gece uyumadan evvel bu karışımı tüketirseniz metabolik faaliyetleriniz hız kazanacaktır.Düzenli olarak gün boyunca iki defa içmeniz gereken tarçınlı süt diyeti sayesinde 1 ayda 4 kilo verebilmeniz mümkün.

zayıflatan tarçınlı süt tarifi

TARÇINLI SÜT DİYETİNİN FAYDALARI / YARARLARI NELERDİR?

Tarçınlı süt diyetini uygularken karışımın içerisine kesinlikle şeker ilave etmemeniz gerekmektedir. Eğer ki karışımınızı tatlandırmak istiyorsanız, bir tatlı kaşığı doğal bal ekleyebilirsiniz. Tarçınlı süt diyeti, vücudu mevcut veya olası toksinlerden koruyup uzaklaştırarak hızlı ve etkili biçimde yağ yakımını gerçekleştirmektedir.

Özellikle bel, göbek ve basen yağlarından kurtulmak isteyen kişilerin hiçbir tadı tuzu olmayan veya damak tadına hitap etmeyen zayıflama listeleri ile kilo vermeye çalışmasına hiç gerek kalmayacak. Tarçınlı süt diyeti sayesinde ağzınızın lezzetinden asla ödün vermeden sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan binbir türlü zorluk çekmeden kurtulabileceksiniz. En etkili kilo verme yöntemi olan tarçınlı süt diyetini uygulayan kişilerde sindirim sisteminin sağlıklı şekilde faaliyete geçmesine destek olacaktır. 

Bununla birlikte aşırı kilo sorunu yaşayan kişilere bakıldığında, çoğunlukla sindirim sistemiyle alakalı rahatsızlıklarla da karşılaştığı görülmektedir. Fazla yağlanma probleminden sıklıkla dert yanan kimselerin genel itibariyle metabolizmaların çalışma hızının düşük olduğu gözlemlemektedir. İşte tam da bu noktada tarçınlı süt en büyük kurtarıcı olarak karşımıza çıkmaktadır, hem sindirim sistemine hem de metabolizmaya el atan tarçınlı süt, buradaki işlerin yolunda gitmesine büyük ölçüde katkı vermektedir.

kilo verdiren tarçınlı süt nasıl yapılır

Uzman hekimler tarafından, tarçınlı süt karışımının düzenli biçimde tüketimi halinde kolesterol düzeyinin dengede tutulmasını sağladığını, glikoz seviyesini de indirerek şeker (diyabet) rahatsızlığına sahip olan hastalara iyi geldiğini belirtmekteler. Öte yandan tarçınlı süt beraber tüketildiğinde vücuttaki yağlanmanın da kontrol altında tutulmasına yardımcı olduğunun özellikle altı çizilmekte ve yağın oluşumunu ciddi derecede azaltma kaydettiği, ideal kilonun korunmasında daima yardımcı olduğu vurgulanmaktadır. Hazımsızlık problemine iyi geldiği, kemiklerin güçlü bir yapıya sahip olmasını, kaslarda oluşan ağrıları geçirmesi, iltihabın meydana gelmesini engelleyerek vücuttan uzaklaştırılması gibi faydaları da bulunmaktadır.

1 haftada 7 kilo verdiren tarçınlı süt

TARÇINLI SÜT DİYETİNİN ZARARLARI NELERDİR?

Tarçınlı süt, tüketilmesi gereken ölçünün çok daha fazlasına çıkıldığında zararlı etkilerini göstermektedir. Her besin/yiyecekte olduğu gibi tarçınlı sütte de belirli bir sınırın ötesine geçilip tüketme dozu kaçırıldığında ciltte kızarıklık yahut yanma hissinin oluşmasına sebebiyet verebilmektedir. Bununla birlikte gastrit veya ülser gibi mide problemlerinden yakınan kimselerin de tarçınlı süt tüketimine son derece dikkat etmeleri ve günlük 2 bardaktan fazla içilmemesi lazım gelmektedir.

TARÇINLI SÜT NASIL YAPILIR? TARÇINLI SÜT TARİFİ…

Tarçınlı Süt Tarifi İçin Gerekli Malzeme Listesi:

*1 su bardağı az yağlı ya da light (yağsız) süt

*1 tatlı kaşığı tarçın

Tarçınlı Süt Tarifi Hazırlanışı – Yapılışı:

İlk olarak ocakta sütünüzü ısıtmakla işe başlayın. Sütünüzün ısındığından emin olduktan sonra herhangi bir bardağın içerisine ilave edin ve ardından tarçını üzerine dökerek homojen hale gelinceye kadar karıştırma işlemini uygulayın.

tarçınlı sür tarifi

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.