Koronavirüsün bulaşma hızı hesaplandı! Şoke eden rakam

Londra Üniversitesi’nde görevli Hudh Edward Mongomery, corona virüsün 10 döngüden sonra 59 bin kişiye bulaşabileceğini belirterek gripten daha bulaşıcı olduğuna dikkat çekti.

GİRİŞ 23.03.2020 22:02 GÜNCELLEME 23.03.2020 22:03 SAĞLIK
Koronavirüsün bulaşma hızı hesaplandı! Şoke eden rakam
Koronavirüsün bulaşma hızı hesaplandı! Şoke eden rakam

Londra Üniversitesi Koleji’nde (UCL) İnsan Sağlığı ve Performans Enstitüsü'nün direktörü Hudh Edward Mongomery corona virüs salgının bulaşıcılığını değerlendirdi.

 

Edward Mongomery, ‘’grip ile corona virüs salgınını kıyaslayarak, eğer grip olursanız, ortalama 1.3 kişiye bulaştırırsınız ve 10 döngüden sonra toplamda 14 kişiye grip bulaşmış olur. Covid-19 salgınında ise ortalama 3 kişiye bulaştırırsınız ve 10 döngü sonra yaklaşık 59 bin kişiye corona virüs bulaşmış olur’’ dedi.

KAYNAK : ntv

ETİKETLER

YORUMLAR 9 TÜMÜ
 • Hasan 5 gün önce Şikayet Et
  Korunmayı ve tedaviyi çok iyi yapmalıyız.
  Cevapla
 • Yanlış hesap 5 gün önce Şikayet Et
  O zaman bu virüs 2 ay içerisinde herkese bulaşacak, isterseniz kendinizi çelik kasaya kitleyin kaçarı yok. Bu hesap ta bir yanlışlık olmasın. Eğer doğruysa dünya nüfusunun % 2-3 ölür. Allah muhafaza.
  Cevapla
 • asddsa 5 gün önce Şikayet Et
  Zaten ölüyo öldürülüyor bela başınıza gelince mi dikkatinizi çekti
  Cevapla
 • Vatandas 5 gün önce Şikayet Et
  Kimin hasta kimin Hasta oldugunu bilemiyorsun birine gectigi zaman 13-14 gün sonra anliyorsun bulastigi zaman 3-4 gün bogazda oluyor virüs tuzlu sirkle ile hergün gargara yapin kalin saglicakla
  Cevapla
 • Muhammet 5 gün önce Şikayet Et
  Bu virüsler de vücuda girince birisi tuzlu gargara yapsın da bizi temizlesin diye bekliyordu. Arkadaşım ne kadar boş bilgilerle dolu şu sanal alem. Virüs vücuda girdiğinde ACE-2 proteinine bağlanarak hücre içerisine girerek çoğalıyor ve bu proteine sahip hücreler yoluyla da ilerliyor. Oralarda öyle asılı durmuyor. Saçma fikirlerinizi kendinize saklayın. İnsanların kafasını bulandırmayın.
  Cevapla
 • osman 5 gün önce Şikayet Et
  bunu anlamak için çok zekaya gerek yok. Çin neden 10 günde 100 bin kişilik hastane yaptı sizce?
  Cevapla
 • Sanırsam 5 gün önce Şikayet Et
  Ee niye karantina yodemekki döngü dönüyor
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR