Kalori yakmanın yolları

Zayıflamak zor bir durumdur. Fakat bu bilgilerle değil. Bu tüyolarla zayıflamak artık çok kolay. Zayıflamak istiyorsanız bu önerileri yabana atmayın. İşte yapmanız gerekenler;

GİRİŞ 26.06.2012 11:51 GÜNCELLEME 26.06.2012 11:51 SAĞLIK
Kalori yakmanın yolları
Kalori yakmanın yolları

İşte kalori yakmanın yolları;

Hareket edin: Yakın mesafeye giderken araba yerine yürüyerek gitmeniz kalori yakmanızı sağlayacaktır. Ellerinizi yere vurarak bile kalori yakabilirsiniz.

Kaslarınızı çalıştırın: Yağ oranı yüksek kaslı bölgelerinizi otururken bile çalıştırdığınız takdirde biriken yağlarınız kaslarınızın hareket etmesi ile yok olacaktır.

Her açıdan aktif olun: Fiziksel olarak aktif olmanın yanı sıra psikolojik olarak da aktif olmanız her açıdan olumlu düşünmenizi sağlayacak ve olaylara olumlu yönden bakabileceksiniz. Böylece kendinize güveniniz ve zayıflama isteğiniz de artacaktır.

Gücünüzü arttırın: Spor aletleri ile yaptığınız çalışmaların yoğunluğunu arttırarak daha fazla kalori yakabilirsiniz.

Müzikle egzersiz yapın: Egzersiz yaparken müzik dinlemeniz sizi motive edecek ve yorgunluğunuzu hissetmeyeceksiniz.

Isınma hareketleri yapın: Spora başlamadan önce yapılan 10 dakikalık ısınma hareketleri ile fazladan kalori yakmanızı sağlayacaktır.

Sık sık ve az yiyin: Gün içerisinde enerji harcadıkça açlık hissedeceksiniz ve kalori yakmanız da zayıflayacaktır. Bu nedenle öğün aralarında metabolizmanızın hızlı çalışması için kalorisi düşük olan besinlerden atıştırın.

Doğru yöntemlerden faydalanın: Yaptığınız egzersizleri doğru şekilde uygulayın. Farklı egzersiz yöntemlerinden faydalanın. Örneğin merdivenleri tutunarak çıkmanız kalori yakmanızı düşürecektir. Bunun yerine tutunmadan çıkmayı deneyin. Ayrıca dik yürümeniz de vücudunuzu doğru bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Ayakta durulması gereken yerlerde oturmayın ve oturulacak yerlerde de yatmayın. Bu durum kaslarınızın çalışmasını engeller ve sizi yavaşlatır.

Düzenli yürüyüş yapın: Düzenli olarak yürüyüş yapanlar vücuttaki yağlı kasları inceltebileceklerdir. En azından günde 2 saat tempolu bir şekilde yürüyüş yapmak fazladan kalori yakmanızı sağlayacaktır.

Su için: Su ihtiyacınızı her ortamda giderin. Ne kadar su içerseniz kendinizi o kadar zinde ve canlı hissedersiniz. Her kalori yakmanızda vücudunuz su isteyecektir ve tükettiğiniz bu sular vücudunuzdan geri çıkarak zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Kadinlaralemi.com

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR