Haber 7

Murat Ülker dev satışın nedenini açıkladı

Yıldız Holding Ülker Bisküvi'nin sermayesinin yüzde 30’una denk gelen hisseyi 2 milyar liraya Pladis'e satmasının nedenini Murat Ülker açıkladı.
GİRİŞ 03.01.2018 11:01 Şirketler
Metin Boyutu
Murat Ülker dev satışın nedenini açıkladı

yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ülker Bisküvi'nin hisselerinin Pladis'e satılmasının yanlış anlaşılmalara neden olmaması için sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayınladı. Ülker, Pladis'in Ülker’in sahibi ve kontrolünde olan bir Türk şirketi olduğuna vurgu yaparak satışın atıştırmalık kategorisindeki varlıkların, Pladis bünyesinde toplanma stratejisinin devamı olduğunu belirtti.

Murat Ülker sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bazen ne zordur halini arz; Ülker’in sahibi ve kontrolü bir Türk şirketi olan İstanbul’da kurulu, Ülker ailesine ait Yıldız Holding’dedir. Yıldız Holding, Ülker'i kendi şirketine sattı. Alım işleminde pay başına fiyat 19.5 lira olarak belirlendi.

Yıldız Holding, Ülker Bisküvi’de sermayenin yüzde 30’una denk gelen 102.6 milyon adet hisseyi 2 milyar lira karşılığında kendi gıda firması Pladis Foods Limited’e sattı.

Pladis, Yıldız Holding’in yüzde 100 iştiraki. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na cuma akşamı yaptığımız açıklamada, borsa dışında gerçekleşen alım işleminde pay başına fiyat 19.5 lira olarak belirlendi.

SATIŞIN NEDENİ TOPLANMA STRATEJİSİ

Satış işlemi atıştırmalık kategorisindeki varlıkların, Pladis bünyesinde toplanma stratejisinin devamı. Buna göre, Yıldız Holding Pladis vasıtasıyla, Ülker Bisküvi hisselerinin sahibi olmaya devam edecek.

PLADİS ÜLKER AİLESİNE AİT

Yıldız Holding, Aralık 2016’da da Ülker Bisküvi’nin yüzde 21’ine karşılık gelen 71.82 milyon adet hisseyi Pladis Foods Limited’a satmıştı. Son yapılan satışla bu oran yüzde 51’e çıktı. Böylece Ülker’in sahibi ve kontrolü bir Türk şirketi olan İstanbul’da kurulu, Ülker ailesine ait Yıldız Holding’dedir."

Yorumlar

7
 • safoo

  11 ay önce Şikayet Et Neden piladis'in hisseleri Ülker'e değil de Ülker'in hisseleri piladise satıldı? bu terslikte bir iş var!!! murat Ülker'in açıklamaları hiçte inandırıcı değil
  Toplam beğeni
 • Metin

  11 ay önce Şikayet Et Sabri Ülkerin kemiklerini sızlatıyorsun, Onda ki ticari ahlak bir başkaydı
  Toplam beğeni
  • Dilek

   11 ay önce Şikayet Et Nereden biliyorsun oda kafir ülkelerden jelatin. ithal ettiğini söylüyordu artık ne jjelatini olduğunuayrıca sığır jelatini bile olsa kafir sana besmeleylemi kesecek hayvanı ?...
   Toplam beğeni
 • agah

  11 ay önce Şikayet Et Yildiz holding turk te..pladis neden londra da???
  Toplam beğeni
 • Akilli Vatansever

  11 ay önce Şikayet Et Murat Ulker varliklarini ufak ufak Turkiye'den Ingiltere'ye aktariyor. Acaba niye?
  Toplam beğeni
 • maho

  11 ay önce Şikayet Et erdoğanın geçen bahsettiği olay bu mu acaba
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.