Haber 7

Yusuf Halaçoğlu ve Ümit Özdağ CHP'ye geçiyor

1 Kasım seçimlerinin ardından MHP’yi ele geçirme operasyonu başarılı olmayan muhalifler yeni arayışlar içine girdi.
GİRİŞ 18.05.2017 09:15 SİYASET
Metin Boyutu
Yusuf Halaçoğlu ve Ümit Özdağ CHP'ye geçiyor

MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, Ümit Özdağ, Yusuf Halaçoğlu ve Sinan Oğan umutlarını başka oluşumlara bağladı. MHP’ye operasyonun başını çeken Meral Akşener, halk oylamasında “hayır” propogandası yapan siyasi partileri ve eski vekilleri ziyaret ederek yeni parti için nabız yokluyor.

AKŞENER’İN KARARINI BEKLİYORLAR

Yeni Şafak'tan Nur Banu Aras'ın haberine göre, muhalif isimlerden Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu, Meral Akşener’in yanında görüntü verse de, bir taraftan da CHP ile dirsek temasını kesmiyor. Kulislerde Özdağ ve Halaçoğlu’nun CHP’ye geçme planları yaptığı, CHP’nin de iki isme sıcak baktığı dillendiriliyor. İkilemde kalan iki isim safını belirlemek için Akşener’in kararını vermesini bekliyor. Akşener’in kuracağı yeni bir parti güçlü bir siyasi hareket oluşturmazsa, Özdağ ve Halaçoğlu’nun kapalı kapılar ardında görüştükleri CHP’ye transfer olacağı belirtiliyor. Öte yandan MHP’den ihraç edilen muhalif isimler, yeni oluşum sürecinde eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ı yanlarına almak istemediği belirtildi.

Yorumlar

32
 • vatansever

  2 yıl önce Şikayet Et Sasirmadim
 • yılmaz

  2 yıl önce Şikayet Et yok,deve..!
 • Ayder

  2 yıl önce Şikayet Et Kardeşim MHP sağ bir parti CHP sol bir parti .Oraya geçmek demek kişiliğini görüşünü bir tarafa bırakma demektir .Böyle insanlar siyaset sahnesinden bir çırpıda silnirler
  Toplam beğeni
 • Yakışır.

  2 yıl önce Şikayet Et Yakışır gözüm yakışır. Allah insanı omurgasız yapmasın. Yoksa kıvrılmakta bir beis görmezsin. Her daim sürünürsün.
  Toplam beğeni
 • AYH

  2 yıl önce Şikayet Et Bunlarda MHP zihniyeti zaten yok, Fasulyede kendini nimetten sayarmis, istedikleri yere gitsinler tutanmi var.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.