Haber 7

AK Parti MYK toplantısı sonrası sert sözler

AK Parti MYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklama yaptı. Ünal skandal ifadeler kullanan CHP'li vekili yerden yere vurdu.
GİRİŞ 12.10.2017 18:21 SİYASET
AK Parti MYK toplantısı sonrası sert sözler

Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Açıklamalardan önemli başlıklar

BÜYÜKŞEHİRLERDE KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR

Geçen hafta aldığımız bir kararla öncelikli olarak illerin kongrelerinin bitirilmesi karar altına alındı. Ve büyükşehirlerin kongreleri tamamlandıktan sonra yani 51 ili tamamladıktan sonra 30 büyükşehrin kongre süreçleri başlayacak. Şu ana kadar yapılan, yani büyükşehirlerin şu ana kadar gerçekleşen kongreleri gerçeklemiş olacak. Sosyal medyada yürütülen tezviratlar var, bunlara itibar etmeyiniz.

Buna neden gerek duyuldu? Yani büyükşehirlerin kongre süreçlerinin daha sonraya bırakılmasına… Bu tamamen planlamayla ilgili. Çünkü düşünün sadece bu hafta sonu bizim 53 tane planlanmış kongremiz var. Bu şu demek aynı zamanda, her kongre için Ankara’dan konuşmacıların gitmesi, o ilçedeki çalışmalar, onun öncesinde istişareler, değerlendirmeler… Dolayısıyla bunun getirdiği zorluklar dikkate alınarak rahat bir planlama yapılabilmesi gerekçesiyle öncelikli olarak 51 ilin kongreleri tamamlandıktan sonra büyükşehirlere başlayacağız.

MÜFTÜLERE NİKAH KIYMA YETKİSİ

Müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesi medeni kanunun değişmesiyle ilgili bir konu değil. Nikah memurunun nikah kıyma yetkisi ne ise yine devlet memuru olan müftülere de aynı yetki veriliyor. Medeni kanunun ona verdiği yetki ile müftüler nikah kılacak. Din istismarı sonucunun çıkarılmasını doğru bulmuyoruz.

CHP'YE ÇOK SERT FETÖ TEPKİSİ!

Dün CHP’li milletvekilinin 15 Temmuz’la ilgili açıklama “Darbenin AK Parti tarafından yapıldığını ve şehitlerin öngörülemediğini” ifade etti. Nasıl değerlendiriyorsunuz?'
' sorusuna Ünal,

Bu Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin yeni yaptığı bir şey değil. Bunu 15 Temmuz’dan sonra başlattılar ve devam ettiriyorlar. Acı olan şu ki, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si bir FETÖ tehdidi olduğuna inanmıyor mu? FETÖ’nün orduda örgütlendiğine inanmıyor mu? Darbe yaptıklarına inanmıyorlar mı? Kılıçdaroğlu’nun CHP’si neden bu tehdidi görmezden geliyor? Bunu vebalini, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si altından kalkamaz. Şurası unutulmasın ki, biz 15 Temmuzu sulandırmak isteyen, itibarsızlaştırmak isteyen, 15 Temmuz’a tiyatro diyen, kontrollü darbe diyen herkesle 15 Temmuz’un anlamına, anısına o gün bu aziz milletin verdiği mücadelenin yüksek hatırına sonuna kadar mücadele ederiz.

Devlet bu yapıyla mücadele ederken, nasıl olur da kalkar siz dersiniz ki “bunu AK Parti yapmıştır” Bu ne anlama geliyor biliyor musunuz? Bu FETÖ, 15 temmuz ile ilgili her bir karar vericinin masasına bir kitap bırakıyor. 15 Temmuz’un bir kontrollü darbe olduğuyla ilgili, tiyatro olduğuyla ilgili bir propaganda yürütüyor. Uluslararası alanda yürütülen bu propagandanın, Türkiye ayağını Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ve milletvekilleri yürütüyor. FETÖ kimi referans gösteriyor? CHP’nin söylemlerini gösteriyor arkadaşlar. Yurtdışında AK Parti’yi, seçilmiş hükümeti bir itibarsızlaştırma ve gayrı meşru ilan etme girişimiyle de aynı zamanda karşı karşıyayız.

Tıpkı sözde adalet yürüyüşüyle yapmak istedikleri gibi, sonuç bildirgesiyle CHP ne yapmak istedi? AİHM’e yapılacak başvurulara altlık hazırladığı gibi, FETÖ’nün yurtdışında yürüttüğü kampanyaya maalesef malzeme taşıyorlar. Şunun bilinmesini isteriz ki 250 şehit spekülasyon konusu yapılamaz. Bunun da hesabını sorarız.

Yorumlar

18
 • H.B.V

  4 gün önce Şikayet Et Şehit yakınları ve Gazi ler ; 15 Temmuz Şehitlerini görmeyen,15 Temmuz kontrolü darbe diyen CHP,ye dava açsın! CHP biter!.
  Toplam beğeni
 • Ramo

  4 gün önce Şikayet Et chdp nin kapatıldığı güne kadar Devlet ve Millet bağımsızlığını elde etmemiş demektir.
  Toplam beğeni
  • H.B.V

   4 gün önce Şikayet Et Şehit Yakınları ve Gazilerin CHP,ye dava açarsa CHP diye bir şey kalmaz!?
   Toplam beğeni
 • enes

  5 gün önce Şikayet Et Herkes inandığı dinin din adamına devletimizin kontrolünde nikah kıydırsın yani bu düzenleme eksik bile kalmış
  Toplam beğeni
 • BaşakŞehir

  5 gün önce Şikayet Et muftuden bjasediyot.imamdan degil.bu durum nikah memuru ile aynı duzeye cekmek olur.halbuki Meftü yuzlerce imamın bağlı olduğu mudurluktur.
  Toplam beğeni
  • Burhan

   4 gün önce Şikayet Et Kardeşim 15 senedir iktidardayız ama malesef daha yeni yeni muktedir olmaya başladık. Müftüye bile o kadar isyan edenler oldu bu yetkiyi imamlara vermek istesek kim bilir neler olur. Her şeyi bir anda yapamayız adım adım ilerleyeceği inşallah ilerde imamlara da yetki verilir.
 • BaşakŞehir

  5 gün önce Şikayet Et yasa çıkarın.15 temmuz korun kanunu.aleyhinde konuşanı 5 yildan 10 yila kadar yargıla.artık tahammulumuz yok.hatta daha ileri gidin.referandumla yerle bir et bu konusanlari
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.