Haber 7

Erdoğan'ın Sudan ziyaretinde çok çarpıcı olay

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sudan ziyaretinde Sudanlı bir genç Fahreddin Paşa'yı anarak 'Fahreddin' diye bağırmış.
GİRİŞ 31.12.2017 08:33 SİYASET
Metin Boyutu
Erdoğan'ın Sudan ziyaretinde çok çarpıcı olay

İsmi neredeyse bir asır sonra Türkiye’nin gündemine yeniden giren ve artık hemen herkesin tanıdığı Medine Müdafii Fahreddin Paşa'nın namı artık sınırları aşmış durumda.

SUDANLI GENÇ, ERDOĞAN GEÇERKEN 'FAHREDDİN' DİYE BAĞIRDI

Abdullah bin Zayed’in edepsizliği aslında vesile oldu ve Türkiye’de dar bir kesimin bildiği Medine kahramanı Fahreddin Paşa sadece bizde değil bütün İslam dünyasında tanındı ve kahramanlıkları uzun seneler sonra yeniden gündeme geldi...

Murat Bardakçı Habertürk'teki bugünkü yazısında önemli bir detayı anlattı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bu hafta çıktığı Afrika gezisine katılan bir arkadaşım anlattı: Türkiye ve Sudan Cumhurbaşkanları beraberce bir açılış yaptıkları sırada orada bulunan halktan bir genç, Tayyip Erdoğan önünden geçerken “Fahreddiiiiin!” diye haykırmış ve Abu Dabili bir terbiyesizin sarfettiği sözlerin neticesinde de olsa Paşa’nın şöhreti uzun yıllar sonra Afrika’nın göbeğine kadar gitmiş ve vaziyet orada bulunan herkesi şaşırtmıştı.

Fahreddin Paşa, maiyeti ile beraber Hazreti Muhammed’in kabrinden çıkarken.  

Yorumlar

3
 • Recep54

  9 ay önce Şikayet Et Sudan da ohal ilan etti. Bizi izlemeye devam edin. Yaşasın Türk Milleti. Ne mutlu Türküm diyene ...
  Toplam beğeni
  • selam

   9 ay önce Şikayet Et ne mutlu türküm ve müslümanım diyene türklüğümüzü yok sayacak değiliz misafir kardeş
  • Misafir

   9 ay önce Şikayet Et Ne mutlu müslüman ım diyene.
   Toplam beğeni
 • kaşif

  9 ay önce Şikayet Et bunun manası derin...fahreddin olabilmek zordur,Hz. Ömer olmak zordur, 2. Abdülhamid olmak zordur...Allah sabır, azim ve akıl sağlığı versin..
  Toplam beğeni
 • Adalet

  9 ay önce Şikayet Et Kahramanlarımıza iğrenç dilleri ile dil uzatan mınafık ve kafirler diil onlara zarar vermek o kahramanların kalbimizdeki hatırasını cilalamamızda yardım etmekten öteye gidemezler.Fahrettin Paşalar bitmez.Hepimiz Fahrettin Paşayız.ALLAH Fahrettin Paşa ve diğer kahramanlarımızı, 15 temmuz şehitlerimiz,gazilerimiz ve sokaklara dökülen tüm halkımızı vede Reisimiz ve Sadık dava arkadaşlarını Efendimize komşu eylesin.Amin
  Toplam beğeni
  • isa

   9 ay önce Şikayet Et Niyetinin cok halis oldugunu biliyorum, lakin Fahrettin degil Fahreddin. Ha t ha d diye düsünüyorsan yaniliyorsun. Birisi ruh berisi Din. Yazdiklarin cani gönülden katiliyorum.
   Toplam beğeni
 • zafer

  9 ay önce Şikayet Et müslman türk gerisi hikaye uzak duracaksın
  Toplam beğeni
  • Mehmet Sönmez

   9 ay önce Şikayet Et Faşizm bizi Jön Türklerle batırmıştı. Sizde faşizm yapın, ırkçılık yapın, önünede "Müslüman" kelimesini ekleyin, sonra bakın nasıl bizde batacağız. CHP nasılki bizi Osmanlıya düşman ettiyse, Araplarıda Türklere düşman eden mason araplar vardı. Akıllanın ve farkı kabullenin artık. Yoksa siz ümmet arasında fitnecilikmi yapmak istiyorsunuz?
   Toplam beğeni
  • AYH

   9 ay önce Şikayet Et chp zihniyeti
   Toplam beğeni
 • hamdi

  9 ay önce Şikayet Et Allah islama hizmet etmiş ecdadimizdan razı olsun kabirleri nur mekanlari cennet olsun inşallah
  Toplam beğeni
  • AYH

   9 ay önce Şikayet Et bize böyle yigilerimizi unuturanlardan sikayetci olacagim.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.