Haber 7

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rekor destek: Tam %75

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gösterdiği tepki milletin nezdinde büyük bir desteğe dönüştü.
GİRİŞ 03.01.2018 17:39 SİYASET
Metin Boyutu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rekor destek: Tam %75

ABD Başkanı Donald Trump'ın skandal Kudüs kararına Türkiye başta olmak üzere bir çok ülkeden tepkiler ardına gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu süreçte yaptığı kritik açıklamalarla Türkiye'nin Kudüs davasında Filistin'in yanında olduğunu göstermişti.

Erdoğan aynı zamanda dünya liderleri ile gerçekleştirdiği telefon görüşmelerinde uluslararasını kamuoyunun Kudüs meselesine dikkat çekmesine önemli bir rol oynamıştı.

ERDOĞAN'IN KUDÜS MESELESİNDEKİ TAVRINA BÜYÜK DESTEK

A&G Araştırma Şirketi'nin 23-25 Aralık tarihleri arasında Türkiye'nin 42 şehrinde gerçekleştirdiği ankette, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs politikasına halkın %75'inin destek verdiği ortaya çıktı. Halkın büyük bir bölümünün destek verdiği Kudüs politikasını desteklemediğini belirtenlerin oranı ise %11,4'te kaldı.

CHP'YE OY VERENLERİN %70'İ KUDÜS POLİTİKASINI DOĞRU BULUYOR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs politikasına AK Parti'ye oy veren seçmenin %97,6'sı destek oluyorken, CHP tabanında da Kudüs politikasına ciddi oranda destek verildiği görülüyor. AK Parti seçmeninde sonra Kudüs politikasına en çok destek veren parti ise %92,7'lik oranla Milliyetçi Hareket Partisi. HDP seçmeni içerisinde verilen destek ise %72.5.

HALKBANKASI'NA KUMPAS DAVASINA HALK ABD'NİN TAVRINI YANLIŞ BULUYOR!

ABD'de devam Halkbank'a kumpas davasında ise halkın büyük bölümü ABD'nin tavrını politik ve yanlış buluyor. Ankete katılan insanların %78,1'i ABD'de devam eden dava sürecini doğru bulmuyor ve "Amerika bu dava üzerinden Türkiye'yi zor duruma sokmak istiyor" görüşünde birleşiyor.

MHP TABANINDA YÜZDE 93

Ayrıca Kasım ve Aralık ayları kıyaslandığında dava süreci devam ederken halkın bu davayı kumpas olarak görme yönündeki eğiliminin arttığı tespit ediliyor.

AK Parti'ye oy veren seçmenin %96,3'ü ABD'deki davaların amacının Türkiye'yi zora sokmak olduğu yönünde fikir beyan ederken bu görüşe destek MHP tabanında %93,3, CHP tabanında %52'8, MHP tabanında ise %93,3 olarak görülüyor.

Yorumlar

20
 • arda

  11 ay önce Şikayet Et ALLAH(cc) senden ve güvenilir ekibinden razı olsun. Dik dur eğilme bu millet gerçekten seninle. Ceddine rahmet olsun
  Toplam beğeni
 • balon

  11 ay önce Şikayet Et ne güzel işte tam seçim havası hemen yapalım reisimizi tek seferde kazandıralım.
  Toplam beğeni
 • Uyaran

  11 ay önce Şikayet Et Bu anket ileriye neden hiç Denizli Aydın Manisa Uşak Afyon'a Muğla ya hiç uğramıyor.Bence bu anketçiler biraz sallıyor .Reis bunlara fazla güvenme.Ben 15 yıldır bir anketçi ile karşılaşmadım.Tum tanidiklarima sordum onlarda karşilaşmamişlar.Yahu bunlar anketi nerde yapıyor.Reis bunlara boşa para verme derim
  Toplam beğeni
 • teoman

  11 ay önce Şikayet Et Birde şu asgari üçretliyi ağzına alsan biraz acısan..
  Toplam beğeni
  • Ersan

   11 ay önce Şikayet Et Askeri ucretli bu maaşla iphone 7 aliyor birde maaslar artsa kesin ferrari alır ve tup taktırır
   Toplam beğeni
 • Yorumcu

  11 ay önce Şikayet Et Daha once boyle bi anket mi yapildiki tarihi rekor diyosunuz? Yapsaydınız o zaman da reise yine en yuksek oyu verirdik...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.