Haber 7

Başbakan'dan AYM çıkışı! Dosyayı bilmiyorlar

Başbakan Binali Yıldırım Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
GİRİŞ 12.01.2018 14:34 SİYASET
Metin Boyutu

Gündeme ilişkin gelen sorular üzerine konuşan Başbakan, AYM'nin verdiği 'hak ihlali' kararına ilişkin "Dosyanın içeriğini AYM bilmiyor, doğru kararı verecek olan birinci mahkemedir. FETÖ ile mücadele zaafa uğratılmamalıdır. Mahkemeleri tartışılır hale getirmek, hukuk devletinin ilkelerine aykırıdır. Mutlaka alınan kararlar bir kesimi mutlu eder, bir kesimi mutsuz eder. Her karar üzerinden mahkemelerimizi alıp hırpalamak, itibarını azaltmak doğru bir şey değildir. Türkiye'de hak arama yolları açıktır. Dikkatinizi çekerim; daha duruşması yapılıp son kararı verilmiş davalar da değildir." dedi.

MHP - AK PARTİ İTTİFAKI

Görüşülen husus çok açıktır. MHP'nin sayın Genel Başkanı'nın daha önce net bir şekilde açıkladığı gibi 2019'da yapılacak seçimde aday çıkarmayacakları, ittifak olursa da olmazsa da sayın Cumhurbaşkanımızın adaylığını destekleyeceklerini ifade ettiler. Biz de ittifaka olumlu bakıyoruz. Bir partinin listelerinden seçime girmek değil, amblemlerini muhafaza ederek seçime gitmelerine yönelik düzenlemeye sıcak bakıyoruz. Komisyonun görevi bunun detaylarını konuşmak.

ESED'İN İDLİB KATLİAMI

Suriye'de kalıcı barışın sağlanması için Türkiye başta olmak üzere Rusya ve İran inisiyatif aldı. Sahada alan kazanmak için sivilleri, diğer unsurları ayırt etmeden bir saldırıya geçmesi fevkalade yanlıştır. Bunu gerek Rusya gerek İran ile görüşüyoruz. Uyarılarımızı yapıyoruz, tedbirlerimizi alıyoruz. Milyonlarca insanın yaşadığı yerde siz terör grubu ile insanları nasıl ayırt edeceksiniz. 

ETİKETLER

Yorumlar

1
  • Yerelli

    1 yıl önce Şikayet Et Anayasa Mahkemesi 97 yıllık davamın bireysel başvurusunda 1.255.09TL. Tazminatta karar verdi. Sadece Av. ücreti 20 bin TL. idi. 3 nesil ve 97 yıllın maddi/manevi hak kaybı karşılığı 1.255.09 kuruşun ölçüsü kanun mudur? Vicdan mıdır? Yoksa gariban olmam mıdır? Haklı olan mı güçlü! yoksa güçlü olan mı haklı? Sn. Cumhurbaşkanımız sürekli olarak, haklının güçlü olması gerektiğini söylemektedir. Bu kararları alan Anayasa Mahkemesinin üyelerini kim atıyor? Uzaydan da gelmediler. Neden detaylı araştırılıp incelenmiyor.
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.