Haber 7

MHP'den ülkücülere Erdoğan çağrısı!

MHP Elazığ İl Başkanı, ülkücüleri Erdoğan’ın konuşacağı AK Parti 6. Olağan il kongresine katılmaya davet etti.
GİRİŞ 13.01.2018 10:20 SİYASET
Metin Boyutu
MHP'den ülkücülere Erdoğan çağrısı!

AK Parti ile MHP arasında başlayan ‘ittifak’ süreci sahaya da yansıdı. MHP Elâzığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, MHP’lileri bugün yapılacak olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı AK Parti 6. Olağan il kongresine katılmaya davet etti. Demir, ayrıca partilileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı en iyi şekilde karşılamaya çağırdı. MHP’li başkanın bu çağrısı kulislerde ittifakın ilk adımı olarak değerlendirilirken, AK Parti’de de memnuniyetle karşılandı.

Gazetemize değerlendirmelerde bulunan AK Parti Elâzığ Milletvekili Ömer Serdar, bu çağrının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli arasında yapılan görüşmenin sahadaki yansıması olduğunu söyledi. Serdar, "2019’a giderken, bu birlikteliğin artık tabanda karşılık bulacağını görüyoruz. Bugün yapılacak olan ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın da katılacağı AK Parti kongresine MHP İl Başkanı tarafından MHP’lilerin davet edilmiş olması bunun önemli kanıtı. Bu durum millî mutabakatın büyüyerek devam edeceğinin göstergesidir. Tüm MHP’lileri kongremize bekliyoruz” dedi. Sahadaki bu birlikteliğin önümüzdeki günlerde devam edeceği, AK Parti organizasyonlarında, özellikle de Cumhurbaşkanını Erdoğan’ın yer alacağı programlara MHP'lilerin daha sık katılacağı belirtiliyor.

Öte yandan, bazı AK Partili vekiller illerinde MHP teşkilatlarını ziyaret etmeye başladı. Dün MHP Zonguldak İl Başkanlığını ziyaret eden Zonguldak Milletvekili Harun Karacan, twitter’dan ziyaret fotoğrafını paylaştı. AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan da, AK Parti İl Yönetimi Üyeleri ile birlikte MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk'ü ziyaret etti.

Kaynak : Türkiye

Yorumlar

30
 • MÜSLÜMAN TÜRK

  1 yıl önce Şikayet Et Emeklilik yaşı 65 olmaz destek yok
  Toplam beğeni
 • Ali Aydın

  1 yıl önce Şikayet Et Onurlu ülkücü yerini ve dostunu düşmanını bilir
  Toplam beğeni
 • Yılmaz

  1 yıl önce Şikayet Et Elhamdülillah Rabbim sana sonsuz şükürler olsun zaman birlik ve beraberlik zamanıdır hainlere kafirlere zalimlere karşı omuz omuza mücadele zamanı dır.bütün sağ cenahı bekliyoruz parti pırtı meselelerini bir kenara atın artık .
  Toplam beğeni
  • ali aydın

   1 yıl önce Şikayet Et Ülkücüler fedakar ve olumlu insanlardır. Akp lilerin orta nokta yada hoş görü yada onlar doğru düşünüyor olabilirmi anlayışı olmuşmudur?
   Toplam beğeni
 • yavuz

  1 yıl önce Şikayet Et Cnn habertürk ntv'nin müdavim anketçi ve konuşmacılarını geçtim.Halktv KRT tele1tv artıtv kanalb konuk konuşmacı sunucu hepsi son dakikada gol yemiş takım taraftarı gibi oldular
  Toplam beğeni
 • oğuz

  1 yıl önce Şikayet Et Ülkücüyüm deyip oraya cıngar çıkarmaya giden eski yeni paralelciler olursa ne gibi bir önlem aldınız
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.