Haber 7

CHP'den AYM'ye iptal başvurusu

CHP, 15 Temmuz'da sivillere yargı muafiyeti getiren Kanun Hükmünde Kararname ile ilgili yarın Anayasa Mahkemesi'ne iptal başvurusunda bulunacak
GİRİŞ 13.03.2018 18:39 SİYASET
Metin Boyutu
CHP'den AYM'ye iptal başvurusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 15 Temmuz darbe girişimi ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden sivillere dokunulmazlık getiren 7079 sayılı Kanun’un 113’üncü maddesinin iptali için hazırladıkları dilekçeyi yarın sabah AYM’ye teslim edeceklerini bildirdi.

Yorumlar

13
 • harun

  9 ay önce Şikayet Et tarihi boyunca hiç bir halt etmeden bu günlere geldiğinde ise süslü lügatlarla süslü edebiyat yaparak gündemde kalıp bu ülkedeki % 25 şi avuta bilen başka bir parti olamaz olsa olsa CHP zihniyeti becerebilirdi öylede oluyor zaten.
  Toplam beğeni
 • sait

  9 ay önce Şikayet Et Bunlar gezi olaylarında devletin polisine taş atan, devletin ve milletin malını yakıp, yıkan hainleri koruyup, kollamak için karakol, karakol,adliye, adliye dolaşanlar degilmiydi bu partinin adamları bu ülkenin düşmanımısiniz kardesim siz
  Toplam beğeni
 • yuh

  9 ay önce Şikayet Et yahu bu adam halen siyaset arenasindami? yahu ben bile bu adami kaale almiyor ve tanimiyorum. aym mi kaale alacak. ahmet turkle kolkola yurur ancak.. yurrruuuu kk..
 • misafir

  9 ay önce Şikayet Et Şasirmadik bay kemal ve adamlari isi bu zaten hep itiraz .
 • ahmi.

  9 ay önce Şikayet Et Ne yapsalar yeridir..
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.