Haber 7

AK Parti'den kirli ittifaka çok sert tepki!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'li 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesine ilişkin "İlke ittifakından bahseden Kılıçdaroğlu, siyasi bir onursuzluğa imza atmıştır." ifadelerini kullandı.
GİRİŞ 22.04.2018 18:22 SİYASET
Metin Boyutu
AK Parti'den kirli ittifaka çok sert tepki!

Ünal, yaptığı yazılı açıklamada, 2010 yılında bir kaset operasyonuyla başlayan ve bugüne kadar özellikle CHP içinde devam eden FETÖ siyaset mühendisliği faaliyetlerine bugün yeni bir halkanın daha eklendiğini belirtti.

"Kılıçdaroğlu ve CHP'si kendini inkar etme pahasına 15 milletvekilini 'İP'e göndermiştir." değerlendirmesinde bulunan Ünal, ittifakların yasal olarak önü açılmışken bunun gizli kapaklı görüşmeler, kulisler ve siyasi bir hülleyle yapıldığını kaydetti.

 


GÜNEŞ MOTEL HATIRLATMASI

Yaşanan hadisenin bugünün "Güneş Motel vakası" olduğunu değerlendiren Ünal, şöyle devam etti:

"İradesi rehin alınmış olan Kılıçdaroğlu, seçmeninin 1 Kasım genel seçimlerindeki tercihini hiçe sayarak 15 milletvekilini, emrinde olduğu iradenin talimatı ile başka bir partiye göndermiş, sözde demokrasi adına, demokrasiyi ve o milletvekillerini seçen millet iradesini yok saymıştır. Anlaşılan milletvekillerini, çağrılıp gönderilen bir aparat zannetmektedir. Kendi durumunu milletvekillerinin durumu ile karıştırmaktadır. İlke ittifakından bahseden Kılıçdaroğlu siyasi bir onursuzluğa imza atmıştır. 10 Ağustos 2014'te Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın karşısına çıkma cesaretini gösterememişti. Bugün de gösterememiş olacak ki içinde bulunduğu siyasetsizlikle ucuz bir mühendislik projesine aparat olmaya devam ediyor." 

Ünal, bugünlerin demokrasi tarihinde, iradesini rehin vermiş ana muhalefetin, siyasetsizlik ve iradesi rehin alınmış siyasetçilerin kendilerini tasfiye yılları olarak yer alacağını bildirdi.

'SİYASETTE BİR DÖNEM KAPANIYOR'

Bugünlerin demokrasi, barış, kardeşlik ve özgürlük yalanları ile PKK terörünü perdeleyen siyasi uzantıların ve yine millet iradesine "diktatörlük", 15 Temmuz'a "kontrollü darbe" diyerek, kendi terör seviciliğini perdelemeye çalışan CHP'nin tasfiye yılları olarak anılacağını belirten Ünal, şunları kaydetti:

"Bugünler, 40 yıl boyunca devletin içine sızmış, kuklacıların bir diğer aparatı FETÖ'nün nasıl çelikten bir irade ve kararlı mücadeleyle yok edildiğinin anlatılacağı günler olarak tarihe geçecektir. Bugünler, millet iradesinin nasıl egemen kılındığının, 1950'lerde 'Yeter söz milletindir.' diyerek verilen mücadelenin nasıl başarıya ulaştığının anlatıldığı yıllar olacaktır. Siyasette bir dönem kapanıyor. Yeni bir dönemin kapısı açılıyor. Eskiye ait olanlar eskide kalıyor ve kendilerini tasfiye ediyorlar. Bir siyasi anlayış yeni bir anlayış geliştiremediğinde eskiyi tekrar eder. Yine gizli kapaklı görüşmeler ve transferler… O yüzden farklı bir Güneş Motel durumu bu. Karşılıklı kirli ittifakların yeni siyasette yeri olmayacaktır. Bu durum bizim demokrasi ve millet iradesine dayalı siyaset anlayışımızla asla bağdaşmamaktadır. 

16 yıldır 'Her şey Türkiye için' diyerek verdiğimiz mücadele ve Türkiye'nin geldiği bu noktada artık daha iyi işleyen bir siyasal sistemle yeni dönem daha fazla demokrasi ve hukuk devleti dönemi olacaktır. Daha fazla refah, zenginlik ve özgürlük dönemi olacaktır. Kalıcı huzur, güven ve atılım dönemi olacaktır. 2023 hedeflerimize odaklanma dönemi olacaktır. Yürütmenin daha etkin, yasamanın daha itibarlı, yargının daha bağımsız hale geldiği bir dönem olacaktır. Onlar kendilerini tasfiye ederken biz ilk günkü aşkla yeni başlıyoruz."

BİR TEPKİ DE TURAN'DAN!


AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP'nin, "okeye dördüncü arayan" bir parti haline geldiğini belirterek, "Makul hiçbir CHP'li bu filme rıza göstermeyecek, bu ahlak dışı iş birlikleri de milletin vicdanında mahkum olacaktır." dedi.

OKEYE DÖRDÜNCÜ ARIYOLAR

Bunun, siyasi ahlaka sığmayan, utanç verici bir durum olduğunu belirten Turan, şunları kaydetti:

"Türk siyasi tarihi, millete rağmen sahneye konan hiçbir senaryonun hayat bulmadığını bizlere göstermiştir. Ne yaparlarsa yapsınlar, Cumhur İttifakı ve Tayyip Erdoğan, seçimleri çok yüksek bir oy oranıyla kazanacak ve yeni Türkiye'yi inşa edecektir. Mustafa Kemal'in 95 yıllık partisini 'okeye dördüncü arayan' bir parti haline getirdiler. Makul hiçbir CHP'li bu filme rıza göstermeyecek, bu ahlak dışı iş birlikleri de milletin vicdanında mahkum olacaktır.''

ETİKETLER

Yorumlar

23
 • Mustafa Türkmen

  10 ay önce Şikayet Et Bir tarafta milli duygular etrafında birleşmiş sağ üç partinin Cumhur iktifakı diğer yanda ise Kemalist ideolaji ile aşırı sol örgütlerin arasına sıkışmış chp ve 15 temmuzdan önce ben başbakan olacağım diyen bir genel başkanı olan muhafazakar kesimlerden oy alabilmek için muhafazakar milliyetçi gibi görünen bir taraftanda kemalizme göz kırpan ipi kimin elinde olduğu belli olmayan İp. Bu iktifaka bir de sp ve hdp yi eklediğimizde oluşan manzaraya bakar mısın? Tayyip düşmanlığı etrafında birleşmiş saçma sapan bir iktifak.
 • Eyt mağdurları

  10 ay önce Şikayet Et Dünyada muhalefet iktidarı eleştirir, Türkiyede tam tersi. Niye acaba?
  Toplam beğeni
  • ixmi

   10 ay önce Şikayet Et muhalefette kafa olmadigi icin
  • ......

   10 ay önce Şikayet Et "Hırsız ve ev sahibi " misali.
   Toplam beğeni
 • Asımın Nesli

  10 ay önce Şikayet Et Ak parti'nin en zayıf olduğu kurum MEB. Bu sene çok az öğretmen alımı yaparak yüzbinlerce adayın 2017 kpss puanlarını yaktı ve çok tepki topladı. Meb'in bu hatası seçim sonuçlarına yansımamalı. Ak parti acilen 2017 kpss ile ek öğretmen ataması müjdesini vererek küskün olan yüzbinlerce adayın ve ailelerinin gönlünü almalıdır.
  Toplam beğeni
  • denizli

   10 ay önce Şikayet Et peki meb in içindeki idareci atamaları ne alemde? çok mu adaletli? eğitim bir senli olmayanı idareci yapmıyorlar. mülakatlar ortada. eğitim desen suyunu çıkardılar. bir de performan sistemi gelsin gör bak eğitimin e si kalıyomu bu ülkede.
 • Celal acay

  10 ay önce Şikayet Et ABD uşakları bunlar hepsini tutuklayıp içeri almak lazım.
  Toplam beğeni
 • deniz emmi

  10 ay önce Şikayet Et cok simardiniz umarim rte kazanir ama umarim.zor kazanir kolay olmasin cunku simardiniz
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.