Haber 7

HDP'den akla zarar Kandil operasyonu çağrısı!

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Türkiye'nin operasyon yapmaya hazırlandığı Kandil ve Mahmur hakkında akla zarar ifadeler kullandı. Buldan, Kandil ve Mahmur'a yapılacak operasyona Türkiye halkının onay vermediğini savundu.
GİRİŞ 12.06.2018 22:04 SİYASET
Metin Boyutu
HDP'den akla zarar Kandil operasyonu çağrısı!

Hatay'ın İskenderun ilçesinin Buluttepe Mahallesinde HDP’nin seçim bürosu açılışına HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Hatay milletvekili adayları ve partililer katıldı.

"KANDİL VE MAHMUR'A OPERASYON YAPMAYIN, TÜRKİYE TOPLUMU BUNA ONAY VERMEDİ"

 

Burada konuşan Buldan, "Biz, Suriye konusunda AK Parti'yi uyardık, 'Suriye meselesi onların iç meselesi, oraya karışmayın' dedik. Afrin’den sonra şimdi de Mahmur ve Kandil’e operasyon yapmayı hedefliyorlar. Ancak Türkiye halkları, Türkiye toplumu ne Afrin’e onay verdi, Ne Kerkük’e onay verdi. Şimdi de Mahmur’a da Kandil’e de gitmenize onay vermiyor. Bu ülke savaşla yönetilecek bir ülke değil. Bu ülkenin barışa ihtiyacı var. Bu ülkenin adalete ihtiyacı var. Bu ülkenin demokrasiye ihtiyacı var" dedi.

Yorumlar

496
 • Serkan

  1 yıl önce Şikayet Et Vallahi ben onaylıyorum. Kandili yerlebir etsinler
  Toplam beğeni
 • Urfa

  1 yıl önce Şikayet Et Son cümleleri. Bu ülkenin bölünmeye ihtiyaci var.bu ülkenin parcalanmaya ihtiyaci var.bu ülkenin acliga ve sefalete ihtiyaci var. Bu ülke insani derken chp pkk iyi partiyi temeli kast ediyor. Biz kürtler reyisin yanindayiz Vur gömlesin diyoruz.
  Toplam beğeni
 • Hehe

  1 yıl önce Şikayet Et Çok komiksin. Sizi gidi vatan hainleri.
  Toplam beğeni
 • halkk

  1 yıl önce Şikayet Et bu açiklama pkk yi savunmak değilmidir. değerli savcilarimiz isbasina lütfen. bu kansiz resmen pkk yi destekledigini ilan etmiyormu bu sözleri ile...
  Toplam beğeni
 • Metin

  1 yıl önce Şikayet Et Türk Devleti Sınırları İçerisinde Hain ve Destekçilerini İstemiyoruz.. Defolun Türk Sınırlarından Vatansız Sığıntı Çapulcu Katiller.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.