Haber 7

CHP ve HDP'den teröristlere saygı duruşu

İngiltere'de HDP ile aynı çatı altında seçim standı kuran CHP, Almanya'da bu ittifakı daha ileri taşıdı. CHP Almanya Temsilcisi, HDP'li Tuğba Hezer ile aynı masada buluştu.
GİRİŞ 13.06.2018 07:56 SİYASET
Metin Boyutu
CHP ve HDP'den teröristlere saygı duruşu

Yurtdışı seçim çalışmaları kapsamında Londra’da HDP ile aynı çatı altında stant kuran CHP, kirli ortaklığı Almanya’da daha da tırmandırdı. CHP’nin Almanya’daki temsilcilerinden İbrahim Vural, 29 kişinin şehit olduğu Ankara Merasim Sokak saldırısını gerçekleştiren terörist cenazesine katılan HDP’li eski vekil Tuğba Hezer ile aynı masada buluştu.

 

 

HDP’ye yakınlığıyla tanınan Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu’nun Gelsenkirchen şehrinde düzenlediği ‘oy ver gitsinler’ başlıklı konferansa katılan CHP Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Birliği Başkanı İbrahim Vural ile terör sevici HDP’li Tuğba Hezer, konuşmalarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldılar. 

KILIÇDAROĞLU'NUN ONAYI VAR MI?

Konferansa ilişkin görüntüler CHP tarafından sır gibi saklanırken, HDP Yurtdışı Örgütü, fotoğrafları Twitter'dan paylaştı. CHP’nin Almanya örgütlenmesinin başındaki isimlerden İbrahim Vural, yaptığı bir açıklamada, yurtdışı örgütlerinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dışında bir konferans düzenlenemeyeceğini ve katılım gösterilemeyeceğini açıklamıştı. CHP’li Vural’ın bu açıklamasının ardından Hezer’le aynı konferansta buluşması, “Kılıçdaroğlu’nun onayıyla katıldı” yorumlarına neden oldu. 

Yorumlar

77
 • Vatandaş

  11 ay önce Şikayet Et İki partiyi birleştirsinler artık onlara bu yakışır. Atatürkçüyüm diyenlerin de gözleri açılır inşallah. Bölücülerle yürüyenleri görürler.
  Toplam beğeni
 • mert

  11 ay önce Şikayet Et chp nin yönetiminde hiç Türk kalmadı mı? Acep. Bu pkeko lara dur diyecek.
  Toplam beğeni
 • Misafir Sanatçı

  11 ay önce Şikayet Et ''Nükleer santral istemiyoruz, Yavuz Sultan Selim köprüsünü istemiyoruz, Marmarayı istemiyoruz, Kanal İstanbul'u istemiyoruz, Yüksek Hızlı tren hatlarını istemiyoruz,Yerli ve Milli otomobili istemiyoruz, Yurdu bir baştan bir başa saran Otoyolları ve Duble yolları istemiyoruz, Barajları istemiyoruz, Cumhurbaşkanı külliyesini istemiyoruz, Şehir hastanelerini istemiyoruz,askerin Afrin'e, Kandil'e,Sincar'a girmesini istemiyoruz, PKK'lı ve FETÖ'cü teröristlerin hapislere kapatılmasını istemiyoruz, Asker ve Polis cenazelerine katılmayı istemiyoruz, ve daha aklınıza gelemeyen nicelerini istemiyoruz, Çünkü biz CHP partisiyiz, yaparsanız da hepsini yıkacağız, bilginize...
  Toplam beğeni
 • abuzettin

  11 ay önce Şikayet Et koş muharrem koş.. bak ingiltere de partinden hainler ve hdppk lılar seni bekliyor..koş.. muharrem koş.. koşamayacaksan vatandaştan para dilen uçak için ..veya bisikletinle manş denizi üzerinden ingiltere ye koş..
  Toplam beğeni
 • Misafir Sanatçı

  11 ay önce Şikayet Et Yıllardır söylüyorum ve yazıyorum, ''CHP = PKK+FETÖ+her türlü terör yuvaları,'' CHP Atatürkün partisi olmaktan çoktan uzaklaştı, ve çıktı. Bir PKK teröristine terörist ve Türk askerini, polisini,öğretmenini,imamını şehit ettiği için katil diyemeyen,PKK teröristlerinin cenazelerine katılan, taziyelerde bulunan bir parti terör partisi değilde ya nedir? Yıllardır PKK'ya kucak açtılar, beslediler, korudular, şimdi de AFRİN'e, SİNCAR'a ve KANDİL'e girmeyin diyorlar, Diyarbakır'da çukurları kazanların,evleri yıkanların, PKK olmadığını savunan CHP den daha ne beklenir ki? CHP bu ülkenin nasıl Atatürk partisi olabilir biri bana izah etsin lütfen...
  Toplam beğeni
  • Dadaş efe

   11 ay önce Şikayet Et ATATÜRK ölünce partide değişti. taaaa o zamandan beri değişik.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.