Haber 7

Birilerini çıldırtacak 24 Haziran anketi

ABD'nin en büyük ekonomi kanalı olarak gösterilen Bloomberg, 24 Haziran seçim Seçimlere 10 gün kala seçim anketini açıkladı. Açıklanan sonuca göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 50 seviyesini ilk turda aşıyor.
GİRİŞ 13.06.2018 10:48 SİYASET
Metin Boyutu
Birilerini çıldırtacak 24 Haziran anketi

Türkiye, 24 Haziran'da yapılacak seçimler için geri sayıma geçti.10 gün sonra sandık başına gidecek millet, ülkenin kaderini belirleyecek.Türkiye'de yapılacak seçimler, dünya ülkeleri tarafından da yakın yakın takibe alındı.Amerika'da yayın yapan ve dünyanın en önemli ekonomi kanalı olarak gösterilen Bloomberg, 24 Haziran seçimlerine ilişkin anket yaptırdı.

ERDOĞAN İLK TURDA YÜZDE 50'Yİ AŞIYOR

 

7 Haziran ile 11 Haziran arasında 500 kişinin katıldığı ankete göre; Erdoğan, 24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunu yüzde 50,8 destekle kazanacak.

MECLİS'TE ÇOĞUNLUK

Bloomberg'in paylaştığı ankette, AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın Meclis'teki çoğunluğu da elinde tutacağı öngörüldü.

Yorumlar

68
 • 01niron

  7 ay önce Şikayet Et Bir vatandaş olarak benim seçim tahminin MHP % 12 chp % 32-(%5hdp+%6ip)=21 İp %4+ kiralık%6=10 hdp %5+ kiralık%5=10 Sp % 0,5 Akp % 43 Hüdapar %2,5 BBP % 1 Akp+Mhp+BBP+Hüdapar=58,5 Chp+hdp+ip+Sp= %41,5 Chp mecliste akp ye mecliste daha çok sandalye kaptırmamak adına hdp'ye ve ip'e oy ısmarlayacak. Sağlık olsun muharrem
  Toplam beğeni
 • Eyt mağdurları

  7 ay önce Şikayet Et Ilk turda aranızda olamayacağım, ikinci turda görüşmek dileğiyle. AKP li arkadaşlar.
  Toplam beğeni
 • İsimsiz

  7 ay önce Şikayet Et İnşallah seçim günü akşamı arabalarımıza biner şehir turuyla kutlama yaparız her seçimde olduğu gibi düşman çatlatırız
  Toplam beğeni
 • belcikadan

  7 ay önce Şikayet Et reistin bundan sonra imparotor sonuna kadar AKP
  Toplam beğeni
 • Dadas

  7 ay önce Şikayet Et Bu ABD nin fetö nün kaos isteyenlerin istediği bi sonuç. Reis in seçileceğini artık herkes biliyor ama böyle bi sonuç çıkar seçim sonuçları açıklandığı anda da olaylar çıkarmak için bahane üretecekler. Artık ellerindeki tek plan bu.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.