Haber 7

Meral Akşener-Tansu Çiller kavgası

Akşener'in kendine seslendiği Tansu Çiller, "Akşener, 28 Şubat'ta devletin belgelerini ABD'ye sattı" ifadesini kullandığına yönelik iddiaları yalanlarken "Kimse benim ismim üzerinden siyasi rant peşinde koşmasın" dedi.
GİRİŞ 13.06.2018 16:43 SİYASET
Metin Boyutu
Meral Akşener-Tansu Çiller kavgası

Dün Elazığ’da konuşan Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, sosyal medyada kendisi ile ilgili dolaşan bir iddiayı gündeme getirerek Tansu Çiller'i işaret etmişti.

"HERKES DİKKATLİ OLACAK"

 

 

Akşener'in, "Sosyal medyada bir şey dolanıyor. Çiller demiş ki; ben 28 Şubat'ta devlet belgelerini ABD'ye satmışım. Yalnız bu belgeleri görenler AK Parti'de milletvekili. Buradan ilan ediyorum. Sayın Çiller bunun doğru veya yalan olduğunu açıklamak zorundadır. Bir başbakan olarak, o devrin başbakanı olarak yapmak zorundadır. Belinde silah olanlardan kimlerin kaçtığını, kimlerin korkudan titrediğini açıklamak zorundadır. Tek başına bırakılıp 10 gün telefonu çalmayan birisiyim. Ağır abi gezen herkesin ipliğini pazara çıkarmazsam Akşener değilim. Rahmetli Erbakan'ın teşekkür ettiği tek kişiyim ben. Meral Akşener'e dil uzatırken herkes dikkatli olacak. Her türlü karartma ve hakaret oyunları oynanmaya devam ediliyor” sözlerine, Çiller'den cevap geldi.

"İSMİM ÜZERİNDEN SİYASİ RANT PEŞİNDE KOŞMASIN"

Eski başbakanlardan Tansu Çiller, sosyal medyada ismi kullanılarak yapılan açıklamaların kendisine ait olmadığını bildirdi. Çiller, yaptığı yazılı açıklamada, “Benim tarafımdan yapılmayan hiçbir açıklama bana ait değildir. Ayrıca hiç kimse benim ismim üzerinden siyasi rant peşinde koşmasın. Kamuoyuna saygıyla sunulur.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

2
 • ALİ

  1 yıl önce Şikayet Et Bu kadından gerçekten korkulur; vatanı umrunda değil, yalancı, iftiracı bı de utanmadan yok.. Allah' tan korkmayan, kuldan utanmayandan valla korkulur. Şerrinden Allah muhafaza...
  Toplam beğeni
 • TALHA

  1 yıl önce Şikayet Et çok tehlikeli bu akşener çok
  Toplam beğeni
 • HalitBinVelit

  1 yıl önce Şikayet Et Tansu Çiller Türkiye aşığı Bir insan... Boş konuşmaz.
  Toplam beğeni
 • misafir

  1 yıl önce Şikayet Et hiç öyle uzağa gitmeye gerek yok devlet adamı sayın devlet bahçeliye ihanet etmedimi MHP yi bölüp peşine takılan sözde ülkücüleri demirtaşın fetönün emrine sokmadımı
  Toplam beğeni
 • faruk

  1 yıl önce Şikayet Et akşener sen kendini ne zannediyorsunki senin isminden kim ne rant sağlayacak.
  Toplam beğeni
  • kırkdort

   1 yıl önce Şikayet Et yani
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.